Minden természettudományi szak esetén a matematika a legfontosabb, mert az az eszköze az adott tudomány megismerésének. De lassan a társadalomtudományokra is igaz lesz ez.
Ha műszaki orientációd van (gépészet, villany, jármű), nem nélkülözheted a fizikát sem, mert e tudományok a fizikán alapszanak. Ugyanitt a geometria, rajzismeret is elengedhetetlen. Vegyészként mellette a kémia is erős.
Közgazdászként ismét a matek.
De jobb ha megbékélsz azzal, mindenhová az össze többi tárgy is fontos, még a társadalomtudományok is (elvégre emberek között, emberekkel együttműködve fogaz dolgozni).
Az lehet, hogy az életben konkrét függvényvizsgálat, valószínűségszámítási példa, vagy éppen geometriai feladat (kivéve építészet), nem adódik, de ha valaki ezeket a vizsgákat könnyedén vette, mert értette az anyagot, meg fog lepődni, hogy az élet napi problémáit mennyivel könnyebben látja át. És mennyivel gyorsabban talál rá megoldást. Néha kapásból. És a munkahelyi előmenetelnek ez a legfontosabb feltétele. A matematika tehát nem konkrétan kell az élethez, hanem az a látásmód, amellyel matematikai feladatot az ember az egyetemen könnyedén megold, az életben annyi pluszt ad, ami egyre lényegesebb az előrejutáshoz.
Nekem sokszor mondják, honnan tudok egy vállalat működésében olyanokat, amik csak a jövőben lesznek és nem tudhatók. Munkahelyen nem így fogalmazok persze, de a válasz az: függvényvizsgálat. A munkafolyamatok szabályok összessége, amelyet peremfeltételek (emberek akarata) befolyásol. Aki tud bonyolult függvényeket, tulajdonságaikat elemezni, lényegében ugyanazzal a módszerrel munkahelyi folyamatokat is tud. És ez hallatlan előny.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!