Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hasznomra válhat ez a dolog...

Hasznomra válhat ez a dolog az életbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Már nagyon korán felfigyeltem magamra, hogy nagyon részletes ember vagyok. Képes vagyok egy pár távoli mondat elhangzásából rájönni a történetre! Először azt hittem csupán csak filozofálok! :D De magam után ellenőriztem, és teljesen igaz volt a fejembe összerakott állítás! Ha haza jövök és nem találok például itthon senkit, egyből kezdem a variánsokat felállítani magamba:D Röhejes magam visszaolvasni, de olyan nyomozós érzésem van :D pl volt olyan megfogtam a gázon a kávéfőzőt, hogy milyen a hőmérséklete,mikor főzhette anyám... :D Lehet ez beteges..... De minden részletre figyelmes vagyok!

Életbe is olyan vagyok, hogy ha döntés elé kerülök, akkor minden oldalról elképzelem előre a lépésem eredményét :D Valamibe hasznát vehetem ennek ???


Lehet beteges az egész, de jó esne pár tipp! Köszönöm előre...

21/F



2013. jan. 28. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Az agyalás helyett inkább foglalkozz egy kicsit a nyelvtannal...
2013. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem beteges, és rendkívül hasznos. Én is gyakran használom ezt a fajta gondolkodást, csak sajnos mostanában nem tudom sokszor alkalmazni az ingerszegény környezet miatt, mert itthon vagyok egy ideje (vizsgaidőszak).


Szerintem elég előnyös, sokszor lépésekkel leelőzöm a többieket, ha összetettebb életszerű problémamegoldásról van szó.

Alapvetően két dolog jutott eszembe, amit szeretnék javasolni:

1. Csináld meg ezt a tesztet

[link]

utána kapsz egy négy betűből álló jellemzést /nekem pl INTJ/, a fenti listából kiválasztva ott leszel kivesézve jellemileg, legalábbis én ezt tapasztaltam, nagyon meglepő volt. :)

Itt nagyon sok infó van az élet sok területére, érdemes elolvasni és realizálni, hogy mitől is vagy ilyen.


2. A már amúgy is detektívszerű gondolkodást lehet fejleszteni, hogy mást is ki tudj következtetni, nem csak a környezetből, hanem az emberek viselkedéséből. Én olvastam több testbeszéddel foglalkozó könyvet is (pl Allan Pease - Testbeszéd), ez az, amivel tényleg lehet is menni valamire az életben, hiszen ha az emberek tudta nélkül sejted, hogy milyen hangulatban vannak vagy mire gondolnak, az nagy előny lehet akár mondjuk állásinterjún vagy párkapcsolatban is.


Sherlock Holmes novellákat is nagyon ajánlom, én az olvasásuk után kezdtem tudatosan is így elemző módon gondolkodni.

2013. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá nem magyar vagyok :)
2013. jan. 28. 22:06
 4/7 A kérdező kommentje:
az enyém az ENFJ :D
2013. jan. 28. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:
És mennyire találtad rád illőnek? :D
2013. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2-höz. A vizsgaidőszakot a felvetett szempontból te ingerszegénynek tartod? Az baj. Tanulnod kellene, vagyis új dolgokat sokféle szempontból megérteni, majd tudni kellene az új tudást alkalmazni (például egy feladat megoldásában). A kérdező által felvázolt szemléletmód számára ennél mozgalmasabb helyzet el sem képzelhető.

Ugyanis itt arról van szó, hogy az ember belső késztetésből fakadóan, anélkül, hogy erre külön figyelne, minden helyzetet elemez, a lehető legtöbb szempontból körbejárja.

Kedves kérdező. Ne keress erre közvetlen hasznot. Akadhat, de az lényegtelen. A legfontosabb az, hogy ezt a tulajdonságodat a tanulásban hasznosítsd. Ugyanis abban neked előnyöd van, hiszen más tudatosan kell, hogy különböző szempontból végiggondoljon valamit, az pedig pluszmunka, neked viszont ez magától értetődő. Ez nem valamiféle nyomozósdi (ha arra használod, kevés előnyöd származik belőle, inkább hátrány, mert akadékoskodónak fognak tartani), hanem ösztönös elemzés. Ezt fejleszd alaposan. Nem akadékoskodásból, de kezdd a nyelvtannal. Például: hasznomra válhat ez a dolog az életbe? - mit is jelent ez a mondat? Hogyan lehetne a részleteire rákérdezni? Hol hasznos? Életben. Hová hasznos? Életbe. Itt azt lehet kinyomozni, hogy a mondat értelmes-e.

Nem beteges! Abba ne hagyd! Sok sikert!

2013. jan. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon is jó!


Ott van például Tesla. Azt írják róla, hogy képes volt fejben összerakni, tesztelni, javítani dolgokat, fényképezőgépszerű memóriával rendelkezett. Sokszáz dolgot neki köszönhetünk, pl váltóáram, rádiótávirányítás és még kb 700 dolog.


A te agyad is hasonló lehet. Én örülnék neki, ha hasonló agyműködésem lenne :D

2013. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!