Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az alapja, hogy egyes...

Mi az alapja, hogy egyes dolgokat színekben, esetleg nemekben lát némelyikőnk? Ha ti is hasonló cipőben jártok, soroljatok példákat is!

Figyelt kérdés

Én például a hét napjai közül a hétfőt pirosnak, a keddet lilának látom. A szerda és a csütörtök már nem egyértelmű, keveredik beléjük narancsos illetve bordós árnyalat is. A péntek sötét szürkés kékes színű (nemtom miért, pedig ez a kedvenc napom általában) a szombat és vasárnap sem egyértelmű, olyan fehéres-világoskékes-szürkés keverék.


De pl. ott vannak a számok: a 4-es nekem bordó, és az 5-ös pedig egyértelműen zöld. 6 narancsos, 7 világoskék, 8 sötétbarna, 9 világosbarna. De pl. vannak olyanok, amelyek életem során változtak sztem, mert pl. a 7-esre úgy emlékszek, h régebben szintén afféle narancsosnak láttam.


És hogy beszéljünk a nemekről is: Pl. a betűknél inkább a nemek szerinti megkülönböztetés jellemző nálam, mint a színek szerinti. Magánhangzók közül az A, Á, I, Í nőneműek, a többi hím. Mássalhangzók: Nőneműek: G, K, N egyértelműen, de talán a H, J is idesorolhatók. A többi nagyjából szintén hím. A dupla (és tripla) betűket nem tudom besorolni. Az idegen betűk meg kissé mesterségesnek tűnnek, bár ez sztem senkinek sem meglepetés. Mégis sztem a Q, W, X hím, viszont az Y már nőnemű. Ezt sem értem, miért (a kromoszómákra sem lehet asszociálni).


2009. aug. 31. 01:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A számokkal én is így vagyok.:D De nekem ilyen nemes izé nincs.

1: fekete

2: kék

3: sárga

4: narancs

5: piros

6: lila

7: kék

8: nemtudom eldönteni

9: fekete

2009. aug. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én erről még életemben nem hallottam:O

én például nem látok ilyenekben színeket,vagy nemeket.Nem tudom miért. Én feketének látom az összeset. Talán mivel számítógépen is feketével vannak írva,vagy ha tollal írok..


egyedül a csütörtök amiről nekem ordít,hogy piros. a 8-as meg nagyonfekete.


de nemértem mi ez az egész:D nálam ez nem működik így:/

2009. aug. 31. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szinesztéziás vagy, ha ténylegesen látod is. De nekem is megvannak a számok szinei, meg különböző szavaknak is különböző színt képzelek el


1 - világoskék

2 - sötétzöld

3 - bordó

4 - kék

5 - zöld

6 - pirosas lilás

7 - lila

8 - citromsárga

9 - piros

2009. aug. 31. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz bővebben:

[link]

2009. aug. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
huhú,nekem más képességem van, a napok hétköznap pirosak, hétvégén zöldek xD
2009. aug. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én még a számokon nem is gondolkodtam.

De a napok nálam így néznek ki:

Hétfő - fehér(világoskék)

Kedd - Citromsárga

Szerda - Sötétkék

Csütörtök - Citrom/narancssárga

Péntek - Kék

Szombat - Világosbarna

Vasárnap - Sötétbarna


Meg a neveken szoktam gondolkodni: pl a sajátom: Petra - bordó

Gábor - zöld

Ferenc- világoskék

Barbi - citromsárga stbstb...:)


A barátaimmal mindig ezeket hasonlítjuk össze..szerintem vicces:):D

2009. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

énis így vagyok vele

hétfő-piros

kedd-zöld

szerda-kék

csütörtök-bordó

péntek-sárga

szombat vasárnap már nemtudom


de rájöttem erre-_- a tv újságokba is így van megjelölve

2009. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
én formákat látok inkább. Pl. a számoknál- a 7 és a 3 formája valahogy "egybeillik" és kerek (10) lesz a kettőből. nagyon érdekes amit itt leírtál.
2009. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ilyen nekem is van. azt hittem ez minden embernek van.:D

én pl. az évet egy ilyen nagy körgyűrűként képzelem el ha vmi dátumra kell gondolni, és mindig csak azt a szakasza látszik, ahol épp tartunk. és minden szakasznak van egy érzete meg színe. de ezt így nehét leírni.

2009. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket :).

Egyébk azt gondolom, h ez a látás nagyon korán, kb. ált. iskola 1. osztályában, vagy még korábban alakul ki, legalábbis nálam, és a későbbiekben folyamatosan fakul, ill. zavarossá válik. Ez köszönhető talán az állandó grafittal, ill. kék tollal való írásnak, vagy ahogy az egyik válaszoló írta: a számítógépen való dolgozásnak. De ki tudja, h még mi mindennek köszönhető. Ezen a formás dolgon viszont eléggé meglepődtem, nem is értem igazából :$. De tök buli az is, sztem :).

Nemekről még senki nem írt rajtam kívül. Én még a számokat is nagyjából be tudom sorolni:

0: semleges (tranzi :D)

1: nem tudom

2: hím

3: nő

4: nő

5: hím

6: nő

7: nő

8: hím

9: hím

10: hím


Kérek még válaszokat! :P

2009. aug. 31. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!