Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valakinek régi ásványvizes...

Van valakinek régi ásványvizes, vizes kerámia, agyag palackja?

Figyelt kérdés

Elsősorban német, sváb felmenőkkel rendelkező embereknek szól ez a kérdés. Nekem van egy ilyenem Selters Nassau felirattal.


Ilyenekre gondolok:

[link]


[link]


[link]



Az érdekelne, hogy ezek a korsók mikor kerületek ide Magyarországra? Lehetséges, hogy ezeket az őseink hozták magukkal azokról a területekről ahonnan származnak?


Kicsit furcsa dolgot találtam egy német oldalon, ott azt írják, hogy azt korsó, amilyen nekem van, azt csak 1866tól kezdték el gyártani. De nem hinném, hogy az őseim pont Seltersből hoztak maguknak ásványvizet.


Itt az oldal, amiről írtam, nekem a 11-es számú pecsét van a korsómon.


[link]


Tudom, hogy egy elég érdekes téma és hogy nem fogtok sokan válaszolni, de ha igen akkor legyetek szívesek azt is írjátok meg, hogy honnan írtok! :D


Az én korsóm Baranya megyéből származik, ahol az őseim Himesháza környékéről származtak. De láttam már ilyen korsót Dunakömlődön is és Gyönkön is. Az érdekesség ég az, hogy ezekre a településekre túlnyomó részt Hessen tartományból érkeztek német telepesek és a seltersi ásványvízforrás is Hessenben van.


Remélem nem voltam túl hosszú és hogy valaki tud segíteni! :D


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. jan. 9. 08:37
 1/1 anonim válasza:
Szia,a Dunántúlon jellemzően szőlőtermő vidékeken gyakori az "edény" mivel az 1800-as években a szikvíz elterjedéséig a Nassaui vízzel higították a bort. Jómagam gyűjtöm az ilyen palackokat, ha rákeresel, a címer és felirat alapján +- 15 évre még a palack készitési idejét is megtudod állapítani. szóval nem egy ritkaság van a kezedben, de egy nagyon érdekes palack.
2013. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!