Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Én 4-5 tanulo vagyok szerintet...

Egy go... kérdése:

Én 4-5 tanulo vagyok szerintetek ezzel fel vesznek informatikusnak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egy tanulóként jelentkezz!
2013. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az érettségin is legyél 4-5, és legalább az egyik kötelező érettségi tárgyat (amelyet a szak kér) emeltként csináld meg. Akkor menni fog. Nyelvvizsga nem szükséges, de nagyban növei az esélyeidet, és úgyis kelleni fog később.
2013. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4-5 tanuló, nem sok ez neked egy kicsit?

Ne haragudj, de így jársz, ha nem nézed át, mit írsz.

Helyesen:

Én 4-es 5-ös tanuló vagyok.


Felvenni felvesznek, de a többi már rajtad múlik.

Ilyen jeggyel miért ne vennének fel?

2013. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Grammar police. :)


A "4-es" és az "5-ös" írásmód is teljesen jó elvileg, de igazából normál szövegben betűvel szokás leírni a számokat (egy bizonyos hosszúság alatt, és persze nem az évszámok esetén).

Plusz: szükséges egy kötőjel is, tehát így: négyes - ötös.


A kérdés vagy két mondat, ekkor egy pont és egy mondatkezdő nagybetű hiányzik belőle; vagy egy összetett mondat, ez esetben egy vessző a tagmondatok határán.


Ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírandók; jelen esetben: felvesznek.


A szavak végén az ó mindig hosszú (kivéve: no, nono).


Mindezeket és az egyéb helyesírási tudnivalókat is javasolnám átismételni, kérdező. Ugyanis az érettségi vizsga írásbeli részén súlyos pontokat vonnak le a helyesírási hibák miatt; ez pedig akár rosszabb jegyet is eredményezhet.

Márpedig jelen állapotodban valószínűsíthető a maximális hibapontszám, mivel ebben a rövid (kilenc szóból álló) szövegben 7 hibapontot sikerült begyűjtened... :(((

Nem tudom, milyen iskolába jársz; de az biztos, hogy a nyelvtant túl lazán veszik, ha abból is legalább négyes vagy...


Ezzel az eredménnyel egyébként van esélyed bejutni, már ha nem a készségtantárgyakból vannak az ötöseid. De ha az érdemjegyeid mögött nem áll valós tudás, akkor eléggé meg fogsz kínlódni a felsőoktatásban a hiányok pótlásával.


Arra az esetre pedig, ha informatikai képzést nyújtó középiskolára gondoltál: ott is a "fontos" tantárgyak számítanak igazán (matek, magyar, töri, biosz, fizika). A városomban működő infós gimibe például csak a 4,7-es átlagot elérőket veszik fel. Javaslom, tájékozódj pontosan, hogy milyen lehetőségek vannak a környéketeken. :)

2013. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!