Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik másképp akkor,...

Mi történik másképp akkor, amikor ébredés után emlékszem az álmomra?

Figyelt kérdés
Én általában úgy ébredek, hogy 'nem álmodtam', néha úgy ébredek, hogy csak arra emlékszem, hogy valamit álmodtam, van, amiből egy - két részlet marad meg és van, amire pontosan emlékszem még évekkel később is, sőt, amikor eszembe jut, úgy érzem magam, mint akkor, az álom közben.
2013. jan. 4. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az történik másképp, hogy az álom közben, vagy közvetlenül utána ébredsz fel.
2013. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél több idő telik el az álom és az ébredés között annál kevésbé emlékszel az adott álomra.
2013. jan. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

pacsi

2013. jan. 4. 03:46
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Az álomnak különböző szakaszai vannak, az agytevékenység mérhető és jól elkülöníthető ezekben az állapotokban. Nem mindegyik szakaszban álmodunk. Azon múlik, hogy emlékszel e az álmodra, ill milyen mértékben, hogy mikor ébredsz, ill ébresztenek fel. Ha rákeresel, bővebb információt is találsz de nagy vonalakban ez a helyzet, legalábbis ezt állapították meg a szakemberek.
2013. jan. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!