Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi legyek ebben a...

Martial Artist kérdése:

Szerintetek mi legyek ebben a világban történelem és testnevelés érdeklődési körrel?

Figyelt kérdés
Tanár, edző,min2 vagy vmi más? egyszerűen nem tudok dönteni...
2013. jan. 2. 16:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Berta Wooster! Köszönöm ismét h írtál!

A pálya rossz körülményei nagyon elgondolkodtatnak, főleg a szörnyen alacsony fizetés, meg az elhelyezkedés nehézsége. Viszont ha sikerülne bejutnom egy elit gimnáziumba tanítani akkor szerintem még ha kevés fizetéssel és is de boldogan élhetném az életem, és egyetemen is azt tanulhatnám ami után érdeklődöm.


Most azt hallottam h ha phd-t vagyis doktorit teszek többet keresek majd gimiben ha ott tanítok ,de ebben egyáltalán nem vagyok biztos:/ még ha jól is hangzik.


Sok tanár mondja h menjek informatikusnak mert értek a számítógéphez, de a hallott komoly matematikai követelmények miatt erről lemondtam, 3 as vagyok matekból ,egyetemen pedig állítólag nagyon követelik, ha meg nincs érzékem matekhoz nem hiszem h megéri 4-5 évet elszenvedni.

Mivel 11.es vagyok talán ha nagyon akarnám még tudnék tenni érte de nem szeretnék olyat tanulni amit utálok és amiben enm találok semmi örömöt, még ha utána nem is azzal foglalkoznék.


Testnevelés érettségit előrehozom idén, viszont várok a felvételi tájékoztatóra hátha írják h kell e emelt vagy nem, mivel az emelt sokkal nehezebb, félek is tőle.


Angolt szeretem meg érdekel is de nincs nyelvérzékem, így meg nem merem az angoltanári pályát megkockáztatni:/


Megírom amint döntöttem! Nem fogom az utólsó napra hagyni, tudom h jobb hamarabb eldöntenem és ahhoz tartanom magam.

2013. jan. 16. 17:42
 12/17 A kérdező kommentje:

jah, 23:19!

akkor mit javasolsz ha ennyire kizárod ezt a pályát?

am mások is mondták már h nehéz lesz eltartanom a családom.


22:23

Érdekes és megfontolandó, köszi szépen! :)

Testnevelő tanárnak gondolom gimiben is elmehet, és mivel a felvi szerint ide nem kell emelt tesi megnyugodtam kicsit. ( [link]


Csak itt is erősen jelen vannak a tanári és edzői pálya hátrányai és kockázatai.

2013. jan. 16. 17:50
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

Ismét szívesen. :)


Jó, hogy írtad, hogy még csak 11.-es vagy, így még van egy éved gondolkodni és tájékozódni a döntésig.

Persze előre készülni sem árt.


Azt is megteheted esetleg, hogy idén közép szinten érettségizel tesiből (előrehozottan); jövőre pedig bevállalsz egy emelt szintűt, ha kell.

És ráerősíthetsz azokra a tantárgyakra is, amikkel most nem vagy túl jó barátságban. :)

Az angolt mindenképp javasolnám, ajánlok hozzá egy kis segítséget, ahol jó ötleteket is találhatsz:

[link]

Facebook-profilja is van az oldalnak:

[link]


Az informatika szakon tényleg nagyon erős a matek; kár, hogy nem megy. :(


De egyébként szerintem szinte minden szakon vannak húzós tantárgyak, amikre nagyon kell tanulni; és olyanok is, amiket csak úgy simán nem szeret az ember. Azokról nem is szólva, amikről fogalma sincs senkinek, hogy az adott pályához ugyan miért kell tanulnia... :D

(Nekünk ezekre - és a tényleg szükséges egyéb tantárgyak magasabb szintjeire - valami olyasmit mondtak, hogy szimplán azért, mert ez felsőoktatás; és ha már egyszer itt tanulunk, és felsőfokú végzettségünk lesz, akkor ezek is ehhez tartoznak...)


Szóval a helyzet bonyolult, de hát ilyen az élet. :)

2013. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Állítólag még elég középen nekem a tesi de remélem nem változtatnak a jövőben efelől :)


Angolt komolyan tanulom amennyire csak tudom :)


Jelenleg marad a tanári pálya mint terv amíg nem találok jobbat magamnak, matekot az infóhoz nagyon nehezen tudnám megszeretni, úgy az egyetemre lenni meg h 4-5 évig ezt kell magas szinten tanulnom már a hideg kiráz. Emelett szerintem ezt el kell felejtenem, bár ott a tény h ha elvégzem akkor utána lehet sose fog visszatérni... ez csábít, de miveé szívesen tanítanék, és mivel bölcsészkar/történelmen nem hiszem h oylat tanulok ami zavarna így erre szívesebben gondolok :) mégha ott a tanári pálya árnyékos és kockázatos oldala is...

2013. jan. 18. 23:52
 15/17 anonim válasza:
mire jutottál? :D
2014. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Arra jutottam h jelenleg bejelöltem a tanárit és az NKE KTK-n az igazgatásszervezőt, és jelenleg nagyon gondolkozom h a sorrendben melyiket hozzam előre
2014. jún. 12. 10:43
 17/17 anonim válasza:

Figyelj! Jól írta itt valaki, hogy majd a sors, az élet eldönti. Ennyi idősen tele voltam irreális álmokkal, meg közben csináltam mindenféle tróger munkát érettségivel.

Jelenleg egész jó munkám van kb 5 éve a lakhelyemtől 2 percre, DE utálom és az egészségem sem fogja tolerálni ezt még vagy 35 évig.

Én már 29 vagyok, de most tisztult le bennem(tágabb lakóhelyem lehetőségeit is figyelembe véve) hogy az általad leírt szakpár ami nekem való. Jövőre beadom azt nyugiba megcsinálom. De én már a családalapítás és ház egzisztencia teremtés közepén vagyok.

Csináld én azt mondom, ha meg nem kellesz elsőnek elmész bizt. őrnek meg ilyeneknek valameddig. A kényszer valamerre mindig visz majd életed során.

2016. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!