Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki megmondaná, hogy...

Valaki megmondaná, hogy melyik királyné lakott Óbudán, aminek nyomán a királynék városának is szokták nevezni Óbudát?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Óbudát soha nem hallottam így nevezni.

"Hivatalosan" Veszprém a királynék városa!

A veszprémi székesegyház királynék koronázó temploma volt, benne állt a királyné avató trónszék. A veszprémi székesegyház volt a magyar királynék temetkező helye is.

2012. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az óbudai királyi vár, aminek a maradványait a Fő téren tárták fel - hosszú ideig királynéi birtok volt - innen az elnevezés. Nagy Lajos király ajándékozta anyjának, Erzsébetnek.
2012. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az óbudai királyi kastély eredetileg római légiók parancsnokának palotája volt, majd királyi udvarház. A római padlófűtést feltárták, az épület, mint ahogyan a többi is (Római légiós tábor és nagy fürdője is a Flórián téren) eredetileg dombon állott. Ma legalább 8-10 méteres feltöltés a járószint, ez azért nem látható. De Óbuda soha nem volt a királynék városa.
2012. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olvastam egy oklevél leforditott szövegét. Habsburg Ágnes királyné (alig 16 éves) III. András, az utolsó Árpádházi király halála utáni napon adta ki. Miről van benne szó? Az óbudai királyi udvarház tatarozásáról. A király hirtelen halt meg (vajon miben?), a tanácstalan udvariak összegyűltek. 1301.
2012. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek: se a királyok nagy része, se a királynék nem temetkeztek Magyarországon egy helyre az Árpádkorban, de még később sem mindenki. Anjou Máriát, Zsigmond király feleségét, Lajos király idősebbik lányát Váradra temették. V. István királyt Szent Margit mellé a szigeti domonkos kolostor templomába temették és lehetne sorolni.
2012. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ötödiknek:


Nem is említettem a királyokat!

Amit leírtam az innen való:

[link]

2012. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2012. nov. 13. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!