Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kék szemű család, zöld szemű...

Kék szemű család, zöld szemű gyerek? Hogy is van ez? :S

Figyelt kérdés
Szüleimnek és a testvéremnek is szép kék szemei vannak.Anyu és apu testvéreinek is és az ő gyerekeiknek is.Nagyszüleimnek szintén.Az egész famíliában én vagy egyedül zöld szemű(barna szeműnk sincsen),ez hogyan lehetséges?:S
2009. aug. 11. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom, hogy a szemszín öröklését nem egy hanem két gén pár határozza meg, ezért a szemszín öröklődésére csak általánosságban igaz a klasszikus mendeli szabály. Elődjeid génjei olyan módon kombinálódtak, hogy a Te szemed zöld lett.
2009. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

A zöld a kék szín-gén egy árnyalata, tulajdonképpen a tiedé is kék.


Elsőnek részben igaza van, de a két gén között dominatív kapcsolat áll. A barna szín-gén a domináns, azaz ha az egyik gén barna, a másik kék, akkor barna lesz az illető szeme, csak abban az esetben lesz kék, ha mindkét gén kék. A kérdés feltevője ezt gondolom tudta, és ezért tette fel a kérdést.


hallottam olyan emberről, aki ekkor (gimis biológia) jött rá, hogy örökbe lett fogadva. Mindkét szülője kékszemű volt, ő viszont barna.


XSB

2009. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is zöld a szemem, és imádom, légy büszke rá!! :)

15/F

2009. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Tesóm erre azt mondaná, meg kellene nézni, a postásnak milyen színű a szeme...

No, nehari, ez csak gonosz vicc.

Az öröklődésben tényleg vannak néha nagy csavarok, amik ellentmondanak minden szabálynak. Lehet, hogy te vagy a kivétel, aki erősíti a szabályt. Biztosan nagyon szépek és különlegesek a szemeid! :)

2009. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Postás? ;)

Amúgy vannak ún. lappangó gének, és nem csak szülőtől, nagyszülőtől, hanem még korábbról is örökölhetőek tulajdonságok.

2009. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

azért nem teljesen igaz, hogyha a szüleidnek az egyiknek kék a másiknak barna a szeme akkor a gyereküké barna lesz. ismerősömnek egyik szeme barna a másik kék. (EZ KOMOLY!)

Amugy nálunk is ez volt, az egész családban mindenkinek zöld szeme van, apámat kivéve neki barna, és nekem is az lett... és nemszeretem :S

2009. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetséges. Nekem barna a szemem, a férjemnek zöldes-szürke, a kisfiúnknak kék. Kutatásokat végeztem és az én családomban üknagyszülői szinten voltak kék szeműek.

Ja és a postásunk nő :D

2009. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek,kezdtem bepánikolni h rossz kézről jött gyerek vagyok,ugyanis én vagyok minden tekintetben a fekete bárány a családban:D

amúgy a szemem tényleg csodaszép és nagyon büszke vagyok rájuk:)

2009. aug. 11. 15:15
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
A szemszín, ugyanúgy, mint a vércsoport nem öröklődik. Az sem igaz, hogy a barna szín a domináns. Apukám barna szemű, anyukám kék. Öcsém, nővérem kék szeműek, hugom barna én meg zöld. Szóval négyünk közül csak egyikünk lett barna szemű.
2009. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
a szemszín teljesen mindegy ilyen esetben bármilyen változat előfordulhat egy családon belül, mert ott nem csak az anya apa géneket kapod meg hanem a nagyszülő vagy nagypapáét... szóval nyugi nem gáz
2009. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!