Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hova kellene raknunk a szemetet?

Hova kellene raknunk a szemetet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mit csináljunk vele , hogy ne legyen káros... Ha elégetjük az ózonréteg elvékonyodást segítjük. Ha elássuk, vagy lerakjuk szemétgyűjtőbe, akkor a talajt pusztítjuk. Vannak akik a vízbe rakják... akkor a fajok kihalnak és a víz szennyezett lesz.. akkor most, mit tehetnénk?
2009. aug. 11. 11:13
 1/6 anonim válasza:
96%
Szerintem kevesebb szemetet kellene gyártanunk azt is szelektíven újracsinálni csak hogy ezért senki nem kap pénzt és ezért kevesen csinálják van egy olyan mondás hogy a földet az ükunokáinktól kaptuk kölcsön és ugyanúgy kell majd visszaadni vagy ilyesmi nem tudom pontosan
2009. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Heh? Szelektív hulladékgyűjtés nevezetű dolog, néhány éve van és nálunk mindenki használja.
2009. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dellfil ***** válasza:
95%

Sehová nem lerakni, legfeljebb ideiglenesen tárolni. Az utolsó porcikájáig fel kellene dolgozni. De ez egyelőre csak csíráiban van meg. Még most "olcsóbb" szétszórni, vagy kicsit jobb esetben nagy tárolókban "gyüjteni".A mostani teljes nagyiparral összemérhető kapacitás kellene az összes szemét újrafeldolgozásához.

Meg persze a fogyasztói rendszer megszüntetése is sokat segíthetne, de ez a közeljövőre nézve, totális utópia.

2009. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Ha szép egyenletesen szétszórnánk a Föld felszínén, észre sem vennénk... ;-)
2009. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
52%
Mi a papíthulladékot eltüzeljük ( szépen összegyüjtögetem és fűtési szezonban azzal gyújtok be ).A zöldég és gyümölcs hulladéka megy a komposztálóba , az ételmaradékot megeszik a kutyák ,az üvegeket visszaváltjuk , a műanyag palackokat összlapítjuk és szelektív gyüjtőbe dobjuk a fennmaradó szemetünket elviszi a kukásautó . Hozzá teszem 3-4 hetente ürítettjük ki a kukát mert annyi idő kell hogy megteljen !
2009. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
létre kell hozni egy teleportáló szerkezetet ami elküldi a világegyetem egy nagyon távoli pontjába minden szemetünket.:)
2009. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!