Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy orvos hogy tud annyi...

Egy orvos hogy tud annyi mindent megtanulni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szakterületük van és egy általános ismeretük, de minden tudományág egyben komoly szakterület is. Nem csak az orvosok, de általában minden szakmában sokat kell tanulni.


Ember, IQ, képesség függő. Én sosem leszek szakember semmiben. De pl. orvos között is van humbug ember, lásd a kislányt aki megölt egy cukorbeteget.


Eltiltották a szakmától? Nem, nyugodtan félreértelmezhet továbbra is orvosi műszereket, mondván ő azt nem tanulta. :(

2012. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2012. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az orvos napi kapcsolatban van a beteggel, ezért feltűnő lehet a tudásának mennyisége. De ez minden más tudományág területén is így van.


Az ismereteknek van egy fontos tulajdonságuk, hogy rendkívül sokrétűen összefüggnek. Az embernek is van egy nagyon fontos tulajdonsága, hogy rendkívül fejlett az asszociációs készsége, továbbá, hogy rendkívül kíváncsi.


Ez a kettő elég is, persze néhány módszertani dologra még szükség van. Az egyik, hogy hogyan lehet hatékonyan tanulni. A szerencsések ezt otthon kiskorukban szinte észrevétlenül megszokják, mert így nevelik őket. Ők tulajdonképpen nem is értik, mi itt a probléma, mert nekik létszükséglet a tanulás, kíváncsiság, nem pedig teher.

Az emberek egy része az iskolában fokozatosan megtanulja, hogyan kell tanulni, és mi abban a jó. Ezért rendkívül fontos a jó iskola, és ennek csak pici része, milyen anyagot tanít a tanár. Sokkal nagyobb rész a tanár egyénisége.

Sajnos az emberek nagy része sok ok miatt nem részesül ebben a szerencsében, ezért számára a tanulás nyűg, utálat, úgy pedig nem lehet előrejutni. Ugyanis minden cselekvés egyik fontos motivációja a sikerélmény. Aki megtanult jól tanulni, sok sikerélménye van, ezért szereti csinálni. A rossz tanulónak csak kudarcélménye van, ő egy lefelé tartó spirálon van.


Ezért olvasom mindig szomorúan ezen a fórumon, ha diákok azzal jönnek, minek ezt vagy azt megtanulni, az életben nem hasznosítják. Ők biztosan rossz tanulók, és senkinek sem hiszik el, hogy az életben minden korábbi tanulás hasznosul valahogy. Nem biztos, hogy direkt, nem biztos, hogy észre veszik, de hasznosul.


Egy gyakorló orvosnál például egy kutató orvos sokkal többet tud, hiszen neki olyan ismeretekre is szüksége van, amiből új dolgot tud alkotni. Különben nem kutató.

2012. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Orvosira a "legokosabb embereket" veszik fel, és még közülük is kiszórnak 60%-ot kb. Hogy mi alapján? Aki nem képes átállni arra az életre, hogy 6 éven keresztül minden szabadidejében tanuljon, az nem való orvosnak.

Tehát kell egy bizonyos agyi potenciál és végtelen szorgalom. Természetesen a tanult dolgok 80%-át elfelejti az orvos, de amire szüksége lesz a pályája során az fejben marad.

2012. nov. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kismancoka válasza:
Hát ez JÓ kérdés, mert én is orvos leszek.
2012. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"6 éven keresztül minden szabadidejében tanuljon"

Ez hülyeség.

2012. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én egyszer két hétig voltam kórházban belgyógyászaton! Ott volt egy adjunktus fokozatú emberke aki naponta többször égett le a betegek elött mert se elméleti tudásban se gyakorlati tevékenységben nem tudott kielégítő teljesítményz produkáni.Pld hazaküldött volna egy beteget 38,8 fokos lázzal, nem tudta beteg vénájába beleszúrni a tűt össze vissza szúrkálta szerencsétlen embert, míg megjött a nővér és egy mozdulattal vénát talált.Egyet tudott, hajkurászni az ápolónőket!
2012. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Alkat függő.

tehetség kell hozzá!és nem kell gürcölni!

2012. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
# 6/8 ha summa cum laudeval akarsz végezni nem árt az időbefektetés
2012. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Negyedéves vagyok, még simán összejöhet a summa cum laude (mellékesen igen is hajtok rá), ugyanis eddig egy négyes és egy hármas szigorlatom ill. kiemelt kollokviumom van, az összes többi 5-ös (7 db).

Nem csak a tanulásból áll az életem, néha eljárok szórakozni, vannak barátaim, van egy normálisan működő párkapcsolatom és családom is, amikre szintén szakítok időt.

Nem értem miért kell azt hinni, hogy egy orvosis semmit nem csinál, csak éjjel-nappal tanul.

Szerintem ha vki csak úgy tud teljesíteni hogy közben semmi másra nem jut ideje, akkor ott vannak problémák.

2012. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!