Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lécci segíst! F (x) =2x...

Lécci segíst! F (x) =2x (négyzeten) -4x+3 ezt hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés
a másodfokú függvényt tanuljuk

2012. okt. 26. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezen nincs mit megoldani.... Ez egy függvény.
2012. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy függvény de egyszerűsíteni kell :/ és azt nem tudom.. feladat: Ábrázoljuk és jellemezzük a következő, a valós számok halmazán értelmezett függvényeket! Határozzuk meg a függvények zérushelyét, illetve amennyiben létezik, a maximum és a minimum helyeit és értékeit!
2012. okt. 26. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elsőt hogy érted pontosan?

F(x) = 2x^2 vagy F(x) = (2x)^2 ? Mert nem mindegy. De úgysem oldom meg helyetted, csak segítek, hogyan csináld; úgyhogy ilyen szempontból mégis mindegy. :)

A második pedig nem másodfokú, mivel nincs benne négyzetre emelés.


Tehát:


1. Készíts táblázatot, x értéke legyen sorban -4, -3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4; számold ki az F(x) értékeket; majd ábrázold a pontokat a koordinátarendszerben. Parabolát kell kapnod. Ezután már csak le kell olvasnod az adatokat, amiket kérnek. Pl. mely x értékek között (szigorúan) monoton csökken / nő; minimum hely = ahol F(x) a legkisebb érték, maximum hely = ahol F(x) a legnagyobb [ez itt nem lesz]; zérushely = amely x érték(ek)nél F(x) = 0 stb.


Ha már tanultátok a csúsztatást / eltolást, akkor nem kell okvetlenül a táblázat.


2. Szintén készíts táblázatot ugyanazokkal az x értékekkel, és számold ki az F(x) értékeket; majd ábrázold a pontokat, és kösd össze őket. Egy egyenest kell kapnod, mert az első fokú függvény lineáris. (Túl is húzhatod nyugodtan mindkét irányban). Minimuma és maximuma nem lesz, a zérushelyet le tudod olvasni, a monotonitást pedig meg tudod állapítani, remélhetőleg. :)


Azt pedig nem tudom, hogy érted, hogy egyszerűsíteni kell. Matekból négyes - ötös voltam még a főiskolán is, de ilyesmire nem emlékszem.


Majd jelezd, sikerült-e megcsinálni; vagy ha elakadsz, azt is. :)

2012. okt. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!