Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Más is fáradt másnap, ha álmodik?

Más is fáradt másnap, ha álmodik?

Figyelt kérdés

Általában azt hallom, ha valaki álmodik, az azt jelenti, hogy mélyen alszik. Unokatestvéremmel szoktam beszélgetni erről, mert őt is érdekli a téma. Mi megegyezünk abban, akárhányszor álmodunk, az minket kimerít.

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. szept. 23. 16:33
 1/2 anonim válasza:
Én nem érzem hogy jobban ki lennék merülve. De azt olvastam, hogy a REM fázis, vagyis az ötös fokozat az amikor álmodunk. Egyébként a rémálom miért van?
2012. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem igaz. Minden éjszaka álmodsz, ahogy fentebb írták a REM szakaszokban amik úgy 90 percenként jelentkeznek és egyre hosszabbak. Maga az álmodás valószínűleg nem pihentető de az összes alvással töltött időnek csak a töredékét teszi ki. Ha nem emlékszel gyakran az álmaidra és amikor igen akkor fáradtan ébredsz esetleg utalhat arra, hogy az álom szakasz után gyak. felébredsz mert van valami zavaró tényező, majd persze visszaaludsz anélkül, hogy különösebben tudatossá válnál.
2012. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!