Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a megfejtés erre a kérdésre?

Mi a megfejtés erre a kérdésre?

Figyelt kérdés

4 kislány utazik a buszon mindegyik kislány kezében 4 kosár van minden kosárban 4 macska van és minden macskának van 4 kölyke

három kislányt leszállít a kalaúz


Hány láb van a buszon?

1 macska 4 láb


szerintem 252 bár elég szemét kérdés,ezzel hülyítik a népet ATV-n és már mondtak megfejtést 2-től 21 en keresztül 17.568 ig


kíváncsi lennék a megfejtésre...szerintetek?


2009. júl. 27. 15:14
1 2
 1/19 anonim válasza:

marad egy kislány (4 macska, 4x4 kölyök) plusz a kalauz plusz a sofőr

szal 26 nem?

2009. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

de ha leszállította a kislányt attól a kosarak fennt maradnak,meg ott van a kalaúzdilemma ugye ő a sofőr vagy + még egy ember ami vagy 2 vagy 4 láb pluszba

arról nem is beszélve hogy a kalaúz is lehet egy állat

2009. júl. 27. 15:24
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés azért "jó" mert a leírás alapján nem egyértelmű.

"mindegyik kislány kezében 4 kosár van" Lehet úgy érteni, hogy összesen 4 vagy kezenként 4. A kalauzon kívül elméletileg van sofőr is, és akkor még nem esett szó a többi utasról. Nem igazán lehet ezt matematikailag megoldani, ezért nincs rá jó megoldás sem.

2009. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

szerintem ha azt írja feladvány, hogy 3 kislányt leszállít és "minden kislány kezében van 4 kosár" akkor magukkal viszik értelemszerűen a kosarakat amik a kezeikben vannak.


Ha 4-4 kosár lenne 1 lánynál, akkor szeintem úgy kellene írni hogy "mindegyik kislány mindkét kezében 4-4 kosár", vagyis így:

1 kislány + 4 kosár + kosranként 4 nagy és 16 kicsi cica.

vagyis szerintem: (16x4 -ez a kiscicák labainak száma + 4x4nagyok lábai)x4 (az egész szorozva a kosarak számával)+3x2 (kislány, kalauz, sofőr lábai)

Szóval ahogy én számolom 326 láb jön ki...

2009. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Ez a kérdés a nem tudom mien csatornán volt, én 26ot számoltam!!!
2009. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
az atv egy nagy átb@szás. A múltkor is volt egy számolásos feladat, zárójelekkel, törtvonalakkal. Beírtam az egészet egyben a számológépbe (helyesen) és olyan eredmény jött ki amit többen is modtak, de azt mondta a csaj, hogy nem jó. Aztán kiszámoltam kézzel is. Ugyanaz jött ki. (nem kérkedés képp de a építésznek tanulok a műegyetemen, szal lehet konyítok vmit a számoláshoz). Aztán végül a csaj megoldásnak bemondott vmi 10000-20000 közötti számot.
2009. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
de akkor ez nagyon szemét dolog,ennyi erővel azt is kérdezhetném hogy : Mi van a zsebemben?
2009. júl. 27. 16:19
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
nulla. Egy kislány képtelen 4 kosarat vinni a kezében.
2009. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"nulla. Egy kislány képtelen 4 kosarat vinni a kezében."

tehát a 4kosárnyi cica sehol.

vagyis a kislány meg a sofőr lábával 4.

de a kislány nem hagyná magára a kedves cicákat, ezért ő is leszáll.

ezért csak a sofőré ami 2.

2009. júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
15:41-hez csatlakozom, szerintem is 326. Bár kérdés, hogy a kalauz is leszállt-e a lányokkal...
2009. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!