Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az iskola büféjében 3 dl...

Az iskola büféjében 3 dl narancslé pohárral 80 Ft-ba kerül,5 dl narancslé pohárral együtt 130 Ft-ba. Mennyibe kerül külön egy dl narancslé és a pohár hozzá?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon regen jartam iskolaba es most idosebb fejjel beiratkoztam egy esti gimnaziumba. De sajnos a szoveges egyenletek nem nagyon mennek... Koszonom ha valaki szan ram idot es segit!
2012. aug. 28. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
1 dl pohár nélkül sztem 23 ft körül van és pohárral 33 ft
2012. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

130ft-80ft= 50, 5dl-3dl= 2

tehát 2 dl az 50 forint, akkor 1 dl 25 forint.

80-ban a 25 3-szor van meg, marad az 5(pohár ára)

Tehát 1 dl ital 25 ft, a pohár pedig 5ft, akkor az 30

2012. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 dl narancslé + pohár: 80 ft

5 dl narancslé + pohár: 130 ft


Így leírva szerintem látszik, hogy a kettő között csak a 2 dl narancslé a különbség. Az árkülönbözet így a 2 dl narancslé árát kell, hogy fedezze, vagyis 2 dl narancslé ára 50 ft. ( Ugyanis ennyi a különbség a kis és a nagy ital között.) Azaz 1 dl narancslé 25 ft-ba kerül.


A pohár árát így már ki lehet számolni, kétféleképpen is.


A kis üdítő 3 dl narancslevet tartalmaz, ennek ára az előbbi számolás alapján 3*25=75 ft.

Ezentúl tartalmaz még egy poharat, amelynek az ára nyilván 5 forint, mivel így egészül ki az eladási ár 80 ft-ra.


Ugyan ez eljátszható a nagy pohárnál is, ott a narancslé ára 5*25=125 forint, pohárral együtt 130, vagyis a pohár ára 5 ft.



Persze a valóságban nem így működik, de ez nagyon sok matematika és fizika feladatról elmondható.

2012. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Es akkor ebbol kijon egy egyenlet? Mert a kovetkezo feladat meg az, hogy:" oldja meg az alabbi egyenletet az egesz szamok halmazan! "

De kulon egyenlet nincs.

Nagyon koszonom a segitseget, kulonosen a reszleteset. Nem csak a megoldas a lenyeg hanem az is, hogy megertsem es nagyon orulok, hogy ilyenek keszsegesen segitenek!

2012. aug. 28. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:
A feladathoz fel lehet írni egyenleteket, de ha van egy olyan feladat, hogy "oldja meg az alábbi egyenleteket", akkor általában ott megadják az egyeleteket, vagyis az valószínűleg egy külön feladat.
2012. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak hianyosan kaptam meg a feladatlapot de egyenlet sajnos nincs megadva :(
2012. aug. 29. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!