Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet valahogyan fejleszteni...

Lehet valahogyan fejleszteni az EQ szintemet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az EQ szintem alacsony lehet, bár még nem töltöttem ki erről tesztet. IQ tesztet már hivatalosan is csináltam, jó eredményem lett. De az emberekkel nem annyira értem sokszor meg a szót, nem jövök ki sok emberrel, ebből gondolom, hogy az érzelmi szintem alacsony. Lehet ezt fejleszteni egyáltalán vagy velünk született dolog az EQ is?


18/F


2012. aug. 21. 14:34
 1/3 poiu ***** válasza:
Lehet ahhoz, amire kell (munkahelyi, iskolai kapcsolatok). Az intim kapcsolatokban ez nehezebb ügy. De pl. én mindenkinek azt hazudom, hogy autista vagyok és értékelik, ha emlékszem a szülinapjukra :-).
2012. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Haha :D


írjatok még!

2012. aug. 21. 16:27
 3/3 2xSü ***** válasza:

Miben nyilvánulhat meg az alacsony EQ?


Pl. nem tudod kifejezni a saját érzelmeidet. Nem tudod mások érzelmeit helyesen értelmezni. Illetve nem tudod az érzelmeket – akár a sajátodat, akár a másét – megfelelően kezelni, reagálni rá.


Én azt hiszem ezek a képességek fejleszthetők, hacsak nem komolyabb problémáról van szó, amit nem valószínűsítek.


Fontos szerintem, hogy az ember elsőként megértse a saját érzelmeit, hogy milyen helyzetben és miért keletkeznek. Ehhez pusztán önvizsgálat kell, az hogy az ember leleplezze, hogy „ideges vagyok”, vagy „félek”, megtalálja az okát ezeknek. Ha ez megvan, akkor máris közelebb kerül az ember ahhoz, hogy kontrollálni is tudja ezeket.


Mások esetén nagyon fontos az empátia, a beleérző képesség. Itt tényleg csak a másik ember helyébe kell magad képzelni, hogy a helyében mit és hogyan fogadnál, miben tér el az illető érzelmi reakciója mondjuk a tiedtől és miért.


Szerintem sokat segít, ha az ember olyan könyveket olvas (esetleg olyan filmeket néz), ahol az érzelmi szál a lényeges. Nem kell ennek konkrétan romantikusnak lennie, mindenféle műfajban vannak ilyenek. Nem árt, ha az ember tanul egy kis pszichológiát, vagy inkább filozófiát (lehetőleg klasszikus, ókori filozófiát), esetleg tanulmányozza kicsit a vallásokat.

Vannak játékok is, amelyek fejleszthetik az érzelmi világot. (Pl. akár az Activity is, vagy szerepjátékok, stb…)

A művészetek „fogyasztása” és űzése is sokat segít. Pl. hallgass igényes zenét, esetleg tanulj meg egy hangszeren játszani. Vagy tanulj meg rajzolni, festeni, alkotni. Az így tanult harmóniaérzék meg fog nyilvánulni az érzelmi intelligenciádban is.

2012. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!