Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor ázik el jobban valaki...

Mikor ázik el jobban valaki az esőben? Ha sétál vagy ha fut?

Figyelt kérdés
Pl ha egy ember a munkahelyéről megy haza,de elkezd esni az eső.Ki ázik el kevésbé?Az aki fut vagy aki sétál?
2009. júl. 17. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Aki fut, mert kevesebb ideig éri víz. De egy idő után már nem lehet jobban vizes lenni, szóval ez a nagy esőkre nem érvényes.
2009. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
A Mithbusters-ben volt egy ilyen kisérlet. Akkor az lett a végeredmény, hogy kis különbséggel ugyan, de a futó ember jobban elázik, mint a sétáló.
2009. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
A Brainiac-ben is volt, az ázik el jobban aki fut, mert ő "belerohan" az esőcseppekbe, és nem csak fentről esik rá az eső.
2009. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
szerintem is a futó ember, de ez nagy mértékben függ a tempótól, a távtól, stb.
2009. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Én is arra tippeltem hogy az aki fut.

Kösz mindenkinek!

2009. júl. 18. 06:44
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
igen ám, de ez csak akkor van így ha mindketten ugyanannyi ideig futnak, és a brainiac-ben ugyanannyi ideig futottak, de hogy ha ugyanolyan messze laknak, akkor a futó előbb hazaér, és valószínűleg nem fog annyira elázni, mint az , aki sétál.
2009. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
A sétáló ember ázik el kevésbé,feltéve,ha nem valami hatalmas zápor van,mivel ha lassabban halad,akkor kevesebb csepp esik rá.Ha futsz,akkor pedig minden egyes cseppbe belefutsz.Énis tévében láttam.
2009. júl. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

az eső irányától, az ember sebességétől és az esőcseppek hullásának gyakoriságától függ.

Ha csak kevés esik, szórtan, akkor jobb sétálni, mert belerohansz az esőcseppekbe másként, ha viszont nagy zivatar van, inkább fuss, mert a rövidebb idő alatt kevésbé ázol

2010. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!