Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tipp merre indulhatnék?...

Tipp merre indulhatnék? ("testbeszéd")

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy tudtok-e valamit erről a témáról, hogy érdemes-e elindulni rajta.


Kb. 10 év szakmámban töltött idő után csalódtam egy picit és már nem vagyok biztos, hogy életem végéig (csak) ezt szeretném csinálni (teljesen mindegy, hogy mi az, reál irány).

Egyúttal gondolkodni kezdtem, hogy milyen más terület érdekelne és folyamatosan egy téma ugrik vissza, mégpedig az emberi testbeszéd, az emberi viselkedés tudományos megismerésre. Azt hiszem mindig jobban hittem egy társalgás során a szememnek és a megérzéseimnek mint a fülemnek, ami tudom nem mindig "jó".

Most azon gondolkodom, hogy talán érdemes lehetne-e elindulni ezen az ágon IS. Nem szeretném feladni a szakmámat, aminek az egyik oka, hogy ebből az emberi testbeszédből, nem biztos, hogy megélhetési szintre tudnám fejleszteni a tudásom. Max, ha mégis sikerülhetne, akkor választanék.


Szóval a kérdés, hogy van valaki, aki benne van ebben az emberi testi kommunikáció világában és esetleg tanácsot tudna adni, hogy mivel jár ez. Hogyan / merre érdemes elindulni, először még csak érdeklődés szintjén?


Köszönöm szépen előre is a segítséget!



#testbeszéd #test kommunikációja
2012. júl. 6. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Allan Pease, ha jól tudom a nevét. Több könyvet írt a témában, bár inkább az amerikai középosztály testbeszédét tanulmányozta. Viszont az alapok mindenütt ugyanazok.
2012. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, rákeresek.

Esetleg személyes tapasztalat nincs a témában?

2012. júl. 7. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalat van a témában.. Most úgy ráérek és igyekeztem válaszolni másoknak is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__38..


Tehát Allan Pease kipipálva.

Joe Navaro-nak van egy pókeres könyve és egy testbeszédes.

Paul Ekmannak két könyve van magyarul és számtalan ennél érdekesebb angolul. Van töb gyakorló szoftvere is az érzelmek felismeréséhez.


Itthon Danny Blue kapta fel a témát, ő erre csinált is egy céget. -Ami a filmbélire hasonlít "véletlenül"

A tudásuk szintjéről és az oktatásukról nincsenek információim. Konkrét részletes elemzéseket én még tőlük nem láttam. -Ez nem azt jelenti, hogy nincs is.

Egyszer talán ha időm lesz akkor elmegyek egy ilyenre, mert engem is érdekel és mindig van hová fejlődni. Utána talán többet tudnék róluk. Ők kifejezetten mikrógesztusokkal és érzelmekkel foglalkoznak.


Van még néhány cég amely testbeszéd oktatással foglalkozik. Ezekről sem tudok semmit.


Én autodidakta módon a saját viselkedésem és mások viselkedését megfigyelve tanultam. Szerencsére vagy sajnos, az utamba került egy-két hazudós vagy manipulátor ember, szinte vonzottam őket mágnesként. Ami előbb bosszantott, se aztán ha már így adódott előnyt kovácsoltam belőle és rajtuk szépen lehetett gyakorolni az olvasást.


Megélni úgy is megtudsz belőle, hogy hasznát veszed az élet különféle területein.


Ám ha már sokaknak válaszoltam ebben a témában, szeretnék egy tévhitet eloszlatni.

Ami a filmekben van, az valóban tudományos alapokkal rendelkezik. Csakhogy nem lehet 100% pontossággal megállapítani, hogy valaki hazudik vagy sem. Van olyan is akinek a testéről szinte semmit nem lehet leolvasni. 20 éve foglalkozom vele, de még nekem is lehet hazudni. A könyvekben és a tanfolyamokban pedig nincs minden benne amit megtanulhatsz. Amit Lightman csinál a fimben, hogy valakinek rábök a szemöldökére, mert felhúzta és közli, hogy hazudik az erős túlzás.

Nekünk például egyszer ajánlottak egy hekkest, elmentünk a barátokkal, a szakács-eladó olyan volt amilyen. Ám ahogy és akárhányszor ő vagy mi kimondtuk a hekk szót, vagy a hal szót, az undort olvastam le az arcáról.

A barátaim meg nem értették a következő kérdésem hozzájuk.

Ez most a halat nem szereti, minket nem szeret mert halat rendelünk, vagy csak nem friss a hal ?

Aztán kiderítettem, nem szerette a halat. Ám ez nem egy lépéses folyamat volt, mint a filmekben. -De legalább nyugodtan ebédelhettem.

Aki ezzel foglalkozik sokszor egy pár másodperces jelenetet órákig elemez.


Egyébként, mindenkinek aki ezzel foglalkozna azért előre jelzem, hogy ez nem mindig áldás. Néha jobb lenne ha ki tudnám kapcsolni. Mert nem mindig akarom tudni, sejteni vagy éppen félreérteni amit az emberek gondolnak.

2013. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és elég sok dologban egyet is értünk illetve „egyezünk”!


Az egyik ok, amiért úgy éreztem, hogy érdekel a téma (ahogy már érintőlegesen említettem is) az az volt, hogy nehezen tudtam kezelni amikor hazudtak nekem mind szakmailag, mind a hétköznapokban. Egyszerűen addig agyaltam rajtuk, ameddig rá nem jöttem az okokra. Próbáltam én is megfigyelni milyen, amikor hazudnak nekem. Sajnos az én közvetlen környezetemben is van(nak) olyan(ok) aki(ke)n „gyakorolhatok”, ő(k) már szinte beteges szinten csinálja('k) sajnos. Ezzel párhuzamosan viszont egyre több dologra jöttem rá, hogy mikor hazugság és mikor nem. Tényleg mindenkinél egy picit egyedi a hazugság jele, de azért van közös vonás és néha az is elég, hogy tudjuk valakinél picit jobban kell figyelni.


Én is azt veszem észre elég sokszor, hogy egy-egy apróságon agyalok és állandóan keresem a miérteket, az okokat. Újra és újra átgondolom a reakciókat és már jó néhányszor előfordult, hogy beszélgetés közben valamiért éreztem, hogy nem oké a dolog, pedig semmivel sem szólta el magát az illető, de nekem akkor is jelzett az agyam. Utólag átgondolva már rájöttem miért jelzett az agyam, de akkor még nem értettem csak még jobban figyelni kezdtem. És pont ezek, az ilyen gondolatok, ami miatt én általában leginkább az ösztöneimre hagyatkozom. Az agyunk ugyanis szerintem azt is látja és érzékeli, amit mi akkor még fel sem fogunk, de attól még azok megtörténtek.


Szóval érdekel nagyon a testbeszéd, de pont az ilyen „apróságokon való állandó agyalások” miatt nagyon le is tudok fáradni. És pont ahogy Te is írtad, néha már én is azt kívánom bárcsak ki tudnám kapcsolni. Néha csak jó lenne elhinni amikor - számomra utólag is szinte lényegtelen dologban - hazudik valaki és nem foglalkozni az okokkal, hogy miért is tehette. De „sajnos” ez nem ilyen egyszerű, mert egyből reagál az agyam mikor ellentmondást érzékel a kimondott szavak, érzelmek és a testbeszéd között.


Ja, és valamit még észrevettem. Sokaknak nem vagyok szimpatikus elsőre. Vannak akikkel még csak köszönni sem akarunk egymásnak, pedig semmilyen szempontból nem tartom magam illetlen embernek (így persze ha mégis köszön persze, visszaköszönök.)! Ezek általában első pillanatra eldőlő és kölcsönös érzések. Szóval én ezt is részben az akaratlanul is működő „testbeszédek párbeszédének” tulajdonítom.

2013. márc. 15. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!