Ha az ember áttérne a tartós vízi életmódra, akkor egy idő után nőnének úszóhártyái?
Valószínűleg igen.
Vagy ki tudja, lehet, hogy ellaposodna az egész testünk, amíg egyfajta uszonnyá válna, és úgy mozognánk, mint a tengeri kígyók. Nem lehet tudni, pl. a delfineknek is talán volt úszóhártyájuk, de már végtagjuk sincs.
A másik, hogy nagyban függ attól, mennyire maradnánk intelligens, technikai lény. Az nagyban befolyásolja a folyamatot.
"de már végtagjuk sincs." -> már úgy értem, hogy az nem nevezhető szimpla úszóhártyának.
De a lényeg, hogy valószínűleg igen a válasz, de nem lehet tudni, sok más út is létezik és a környezeti változásokat sem szabad elfelejteni.
Amennyire én tudom véletlen mutációk hajtják előre az evolúciót amiknek a "hasznosságáról" a természetes kiválasztódás dönt, mondjuk a delfin ősének még lehet, hogy ujjakkal rendelkező mancsai voltak egy véletlen mutációtól egyes egyedek ujjai között elkezdett hártya kialakulni és ettől sokkal életképesebbé vált így több utódot nemzett és elterjedtek a mutáns génjei. Az emberi társadalmakban azonban már nem igazán játszik a természetes kiválasztódás (lásd.: Stephen Hawkingnak is van gyereke, egy csomó vak, süket, egyéb a természetben fatális hátránnyal rendelkező embernek is akad gyereke) Ez azért fontos mert így látható, hogy ha valaki hirtelen fizikai előnyt szerezne egy kopoltyú mutációval akkor sem lenne sokkal több utódja, következésképpen nem terjedne különösebben gyorsan.
Ezen kívül, mint írtam a mutációk véletlenszerűek, valószínűleg előbb halnál bele valami új genetikus betegségbe, mint, hogy kopoltyúd nő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!