Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vízbontás? Üzemanyag csökkenté...

Vízbontás? Üzemanyag csökkentés durranógázzal?

Figyelt kérdés

Vízbontás? Üzemanyag csökkentés durranógázzal?

Csinált már valaki eleltrolizáló készüléket? Hogy működik a gépjárműben? Mennyi fogyasztáscsökkenést lehet vele elérni?


2009. júl. 5. 16:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Az elektrolízis nagyon költséges. A jelenlegi tervek nem véletlenül arra irányulnak, hogy feltankolsz hidrogénnel, és azt égeted el, mivel helyben, a kocsiban elektrolizálni nem hatékony.
2009. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem fogsz tudni energiát kinyerni a vízbontással szerzett durranógáz elégetéséből, mivel ugyanannyi energia kell a bontáshoz, mint amennyi az égésnél felszabadul. És akkor az eszközök nem száz százalékos hatásfokáról még nem is beszéltem.

Nem érdemes az energiamegmaradás törvényét kerülgetni. Ez nem azért törvény, mert a tudósok azt mondják, hanem azért, mert még soha nem tapasztaltuk az ellenkezőjét. (Vagy ha igen, ott kiderült, hogy mérési hiba, vagy valami ismeretlen jelenség van)

2009. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
[link] Ez a cég ezzel foglakozik,de ha valódi.. "komoly" eredményt értek volna el akkor világhírű lenne a cég. Nyilván ott lenne egy rakás vadi új autóban, gyárilag beszerelve valami vízbontóféle..de nincs 1 gyártónál sem.....,vajon miért?.
2009. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nekem az az érzésem, hogy ez az olajipari cégeknek nem lenne jó, ha elterjedne a vízautó. Daniel Dingel is feltalált valami hasonlót, de hallani sem akarnak arról, hogy elterjedjen.... Amíg van kőolaj addig azt ki is kell termelni, az olajipari cégek szerint, nem hajlandó a magas profitot elengedni.... Szennyzzük inkább a környezetünket és az uniós hülyeségekkel traktálnak bennünket a környezetvédelem céljából....... Készült erről egy dokumentum film is Tiltott találmányok a címe, érdemes megnézni. Én nem hiszek abban, hogy ne lehetne megfelelő hidrogén mennyiséget előállítani elektrolizissel, csak kérdés hogyan.
2009. júl. 5. 23:53
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Persze, elő lehet állítani hidrogént vízbontással, de rendkívül energiaigényes folyamat. Egyszerűen nem éri meg. Ha ilyen autókat kezdenének gyártani, akkor azok fenntartása egyszerűen sokkal többe kerülne, mint a hagyományos benzinmotorosoké.

Hidrogént manapság is állítanak elő rendkívül nagy mennyiségben különféle ipari kémiai folyamatokhoz, tehát azt sem lehet mondani, hogy nem foglalkoznak vele. Csak egész egyszerűen a hidrogén előállítása sokkal sokkal drágább, mint a benziné.

2009. júl. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A biohidrogén előállítása nem drágább, mint a benzin. Sötét fermentációval, baktériumok segítségével, illetve fotoszintézis segítségével Archeák, Cianobaktériumok segítségével. Tovébbi lehetőség, ha a vizet megújuló energiaforrások segítségével bontják hidrogénre és oxigénre, így nem kell rögtön felhasználni az energiát, hanem hidrogén formájában lehet tárolni.
2009. júl. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, akit érdekel:

[link]

-bal oldalon oktatásra kattintani. aztán Prof Kovács Kornél biotechnológia alapjai című kurzus. Ott a 8. előadás a biohidrogénes, meg a bevezető is.

2009. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Az elmúlt években nagy divat volt a hidrogénhajtású autóról beszélni. Ez a divat már múlóban van, ugyanis a módszer nem gazdaságos.


[link]


Mivel a hidrogén előállításához több energia kell, mint ami a hidrogén elégetésével aztán gyakorlatilag kinyerhető, ezért a hidrogén nem energiaforrás, hanem csak energiahordozó, mégpedig gyenge. (A természetes kőolaj elméletileg szintén csak energiahordozó, de a gyakorlatban számunkra olyan, mint egy energiaforrás). Hidrogénnel hajtani az autót drágább, mint kőolajszármazékokkal, és akkor olyan problémákról még nem is volt szó, mint hogy a hidrogén szállítása és tárolása mennyivel nehézkesebb, vagy hogy a hidrogénnel hajtott motor mennyivel kevésbé tartós stb.

Van egy népszerű elképzelés, mely szerint a hidrogénhajtás mégiscsak a jövő megoldása, ugyanis a hidrogén előállításához szükséges elektromosság bőségesen fejleszthető atom- és naperőművekben. Igen ám, csakhogy akkor már az elektromos autó számos okból célszerűbb és hatékonyabb.

2009. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
A kőolaj céges maffiás duma tipikusan a zavarosban evezők (lásd vízenergia) eszköze arra, hogy meggyőzzék a kétkedőket. Nettó baromság. Ők se hülyék, ha lenne nagyobb profittal kecsegtető megoldás, egymást taposva versengenének érte. De a hidrogén, mint energiahordozó sokkal kevésbé gazdaságos, sokkal nehezebben tárolható és szállítható, valamint sokkal nagyobbat szólna egy autóbalesetben...
2009. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

"Ők se hülyék, ha lenne nagyobb profittal kecsegtető megoldás, egymást taposva versengenének érte."


Pontosan. Ha létezne a kőolajnál nagyobb energiasűrűségű és relatíve olcsóbban kitermelhető energiahordozó, akkor a mostani olajcégek azt gyártanák.


"De a hidrogén, mint energiahordozó sokkal kevésbé gazdaságos, sokkal nehezebben tárolható és szállítható, valamint sokkal nagyobbat szólna egy autóbalesetben..."


Emellett károsítja a fémtartályokat és csöveket (a hidrogén bemászik a fémekbe és törékennyé teszi őket), ezért az ilyen autók élettartama rendkívül alacsony.

2009. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!