Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik azok a mozgó csillagszerű...

Mik azok a mozgó csillagszerű tárgyak az égen?

Figyelt kérdés

Csak nyári estéken látom.


Ma láttam mozgó "Csillagokat" az égen.

6-7 vagy 8 db-ot is láttam ma, de egyik sem hasonlított repülőre, szerintem nem is műhold, mivel a műhold nem változtatja meg az irányát. Amit meg ma én láttam azokból az egyik megállt, majd feljebb ment és elkezdett felfele menni és egy kicsit jobbra, de úgy mozgott, mintha akadozna. Megakadt 5 másodpercre és ment tovább.

Az első kettő követte egymást a harmadik alulról csatlakozott és úgy követte az első kettőt.


Tavaly nyáron vettem őket észre. Tavaly olyat is láttam, mintha valaki reflektorral világítana a szemembe, aztán hirtelen lekapcsolná. Nagyon fényes és egyre fényesebb volt, aztán 1 szempillantás alatt eltűnt, és ahol láttam már csak egy nagy sötét üres helyet lehetett látni.



2012. jún. 15. 23:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes. Nem láttam még ilyet.A műholdakra gondoltam, de azok valóban nem ilyenek. Érdekelne, láttak-e mások valami hasonlót.
2012. jún. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én is rendszeresen látok ilyeneket.

Olyan helyen lakunk, hogy az erkélyről már a határt látom. Mikor esténként megyek rágyújtani, mindig látok fényeket.

Olyanok, mint a csillagok, max kicsit nagyobbak. Egy darabig ott vannak egy helyben, vagy mozognak, aztán eltűnnek. Amúgy majdnem minden este szoktam látni őket, van, hogy egyet, van hogy több van. Sosem tudom mi lehet, engem is érdekelne.

2012. jún. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon találtam egy kérdést, hogy Mi az a mozgó fény az égen? Erre a kérdésre érkezett egy válasz hogy az Iridiumot látjuk, amely 66 műholdból és 6 tartalékműholdból álló távközlési műholdrendszer, mellyel eredetileg az egész világot lefedő műholdas telefonszolgáltatást biztosítottak.


Na de ebben van igazság. De szerintem egy műhold nem tud megállni és úgy akadozni, mint egy játék a gépen, sőt nem tud kikerülni dolgokat. Tegnap olyat is láttam, amelyik slalmozva ment és olyanokat is láttam, amelyek átlósan mentek egy irányba és amikor találkoztak akkor megálltak 1-2 percre és hirtelen elkezdtek gyorsulni. Tavaly vettem őket észre, amikor augusztus környékén lefeküdtem este aludni és 2-3 óra magasságában láttam egy fényes csillagszerű repülő tárgyat, amely csak egyenesen haladt és nagyon fényes volt, miközben mozgott a csillagszerű tárgy, a gondolataimban hirtelen egy olyan zene játszódott le, ami az ilyen sejtelmes félelmetes filmekbe található. Az volt a legfurcsább, hogy amikor 2-3 óra magasságába megláttam ezt a repülő csillagszerű tárgyat, rögtön elhallgatott minden állat. A tücskök is elhallgattak és a kutyák is, úgy mintha le ragasztották volna a szájukat. Az esemény után 5-6 órakor hallottam az első kutyaugatást. Tavaly még volt olyan, amikor ment a repülő déli irányból északi irányba és közben villogott is ahogyan szokott, de közbe keleti irányból nyugati irányba ment egy csillagszerű repülőtárgy, aminek semmi villogó fénye és semmi hangja. Amikor a repülő már 5-6 méter távolságba volt, a csillagszerű tárgytól akkor vettem észre hogy a tárgy lassított és nagyon nagy sebességgel a repülő felé vette az irányt és a repülő mögött 4 cm-el eltűnt. Egy műhold nem követi a repülőgépeket és nincs a föld lékkörében. Mivel minden műhold az űrben a földön kívül forog a föld körül, és onnan szerintem nem látható egy utasszállító vagy egy másfajta repülőgép. Véletlenek nincsenek,úgyhogy senki ne mondja, hogy egy műhold véletlenül pont úgy forgott a föld körül hogy az udvarból úgy lehetett látni, mintha a repülőt követné!

2012. jún. 16. 07:04
 4/16 anonim ***** válasza:

Amúgy ez fake? -Mert ha nem, akkor eléggé különös.

Egyébként én is láttam már olyat, amit nem tartottam normális dolognak: kb 12-14 villogó kis "bigyó" volt az égen, egyszerre. Ezek egy része nem mozgott, a többi pedig úgy ment, mint egy lassabb (vagy távolabbi) repülőgép. Meg tudom különböztetni a repülőgépeket a műholdaktól, de ezek igazából egyikre sem hasonlítottak. Meg eleve, valószínütlen a légtér ekkora forgalma.

2012. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként mondanám hogy "idegenek", de nem hiszek abban, hogy azért utazzon egy több ezer fényévre lévő, esetlegesen kialakult idegen civilizáció egy tagja, hogy itt röpködjön. Vagy rossz a humoruk.
2012. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem tanulmányozzák a földünket, vagy valamilyen kapcsolatot szeretnének létrehozni velünk, de valamilyen oknál fogva nem mernek. Amúgy pedig én is szoktam látni villogó valamiket, néhány piros és zöld színnel világít egyszerre aztán villog a másik pár pedig a narancssárga sötétebb árnyalata színnel villog és kékkel. Néha úgy érzem, hogy felvittek a hajójukra, mert reggel mindig különös nagyon apró pontokat látok, volt olyan amikor a combomon volt 3db apró pont amik úgy néztek ki együtt mint egy 3szög. Az is furcsa, hogy a tücskök csak akkor hagyják abba a muzsikálást, ha egy olyan repülő objektum repül az égen. Tavaly vettem észre először és utána pár órán keresztül csak feküdtem az ágyban és nem tudtam elaludni.Sikerült 4 óra fele elaludnom, és amikor felkeltem akkor 5 óra körül lehetett és a takaróm lent volt a földön. Én nem vagyok az a kitakarózós típus, életemben 4-5 alkalommal volt olyan hogy forgolódás közben lerúgtam magamról a takarót a lábammal. Múlthéten olyan dolgok történtek velem, hogy reggel 9-10 óra körül ébredtem fel és este mindig 11-12 óráig gépezek, de 8-9 óra körül olyan dolog történt velem, hogy 5-6 alkalommal mintha elaludtam volna úgy ébredtem fel ülve a székemen és ilyen 5-10-15 perc időkiesésem volt. De utána aznap este az utolsó ilyen esemény után úgy éreztem magam mintha éberebb lennék mint valaha és legalább éjfélig vagy tovább gépeztem.
2012. júl. 5. 07:43
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már legalább 10 éve különös fényjelenségeket látok időnként, ha kint vagyok.

Meglátok egy mozgó vagy álló csillagot, ami hirtelen erős fényt ad ki, és mikor rámutatok, és integetek neki, vagy szólok másoknak, hogy nézzenek oda, akkor elindul, vagy egyszerűen bevonja a fényét!!!!

ÉS EZ MINDIG ÍGY VAN!

MINTHA HALLANÁ, HOGY ÉSZREVETTEM, ÉS ÍGY LÁTHATATLAN AKAR LENNI!


A legdurvább, az több, mint 10 éve volt, amikor a szüleimmel kint csillagászkodtunk, és a nyugati égbolton állt egy Vénusz fényességű csillag. Már azt hittem, hogy a Vénusz, de egy -két óra alatt nem mozdult el!!! Egyszer csak elindult!

Észrevettem, és szóltam a szüleimnek, akkor eindult és kioltotta a fényét!!!


Műholdat, repülőt ismerem. De ezek mik?

Katonai kémrepülők? Hangjuk sincs!

Vagy valami embertől távoli, ismeretlen dolog?

Esetleg ember alkotta "titkos" repcsi???

2012. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Állítólag egy műholdnak a 62 kis műholdja, de műholdnak elég gyorsak. Én csak tavaly óta látok ilyeneket.

Péntek este 2 ilyet láttam.


Tavaly ilyenkor olyat láttam, hogy nagyon fényes volt fényesebb az esthajnal csillagnál azt hittem hogy az, de egyszer csak édesanyámnak mondtam hogy nézd milyen fényes és mire mindketten odanéztünk és oda mutattam láttuk, ahogyan hirtelen kialszik a fénye.

Ha a bátyám Szeptemberben hazajön akkor ő talán többet tud segíteni nekem hogy mik lehetnek ezek!

2012. aug. 6. 00:34
 9/16 anonim válasza:
aurora titkos repülőgép csoport...volt a hírekben is. Mi lefotóztuk, de valami fényes anyag van rajta kívülről ami kékesen visszaveri a fényt, így csak a 4 hajtómű látszott :(
2013. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Én ma láttam... Nagy volt kb 40-50 csillag egymásba gyúrva! fényesvolt! gyors volt és hol eltünt hol visszajött felhők nem voltak... láttam ár repülőt,műholdat is, ez egyik sem volt mert sokkal nagyobb volt és fényesebb és csak úgy szaladgált az égen aztán felkelt a nap és eltünt! Nagyon megiedtem
2014. jún. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!