Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy hívjuk angolul azt a...

Hogy hívjuk angolul azt a folyamatot, amikor az ember halála előtt lepereg filmszerűen az élete?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy erre van-e egyáltalán egy angol tudományos kifejezés. Nagyon megköszönném a válaszokat :)

2012. jún. 13. 16:10
1 2
 1/12 Vree ***** válasza:
100%

Van, bár elég hülye: life review :D

[link]


Ez egyébként csak az (ál)tudományos neve, hétköznapi ember nem venne a szájára ilyet, hanem csak annyit mondana: my life flashed before my eyes (az életem lepergett a szemem előtt)

flash = elsuhan

2012. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. jún. 13. 16:46
 3/12 Antimod ***** válasza:

Kétféle életfilm van:


1) véletlenszerű képek, mint egy film trailere, még a halál előtt, életveszélyes szituációban -> life-movie /life-film

2) Kronológiai, részletes visszanézés a halál után -> life-review, ahogy az első is írta.

2012. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Johnny Walker, a wiskey. Így hívják. Ezt a baromságot is jól bekajázták sokan, igaz egy elég jó reklám szlogen, erre azért mindenki felkapja a fejét. De ez szerintem egyáltalán nincs így, aki meg már ott jár, az soha nem jött vissza elmesélni hogy volt -e ilyesmi, de ez csak egy reklámduma. Semmi nem pereg le szerintem. Nincs is rá bizonyíték.
2012. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Antimod ***** válasza:

"ez csak egy reklámduma. Semmi nem pereg le szerintem. Nincs is rá bizonyíték."


Rég olvastam ekkora baromságot, hogy reklámduma lenne. Halálközeli élményekről nem hallottál még? Rengetegen számoltak be ilyesmiről, miután vissza tudták hozni őket.

2012. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hallottam. moody professzor bestsellerében vannak ezek a "tégla emberkék, akik ezt állítják, de ez még nem bizonyíték semmire. Kamu sztori, jól meg lehet élni belőle. Moody jól tudta ezt, hogy ha kézzelfoghatóbb bizonyítékot hamisít az embereknek, akiket a gagyi Biblia nem tud megtéríteni, majd ettől reményt kapnak,hogy lesz valami a haláluki után, közben meg a nagy büdös semmi vár mindnekire. Átverés az egész. Szórakoztató ipar, semmi több. Népbutítás. Rengetegen vannak akik meg arról számolnak be ,hogy kiesett az az idő,amig halottak voltak. Ezek azok a csoportok akik nem hazudnak. A többi meg mind Moody téglái. Majd ha valamelyik közeli ismerősöm is elmond valami HKÉ sztorit, akkor esetleg elhiszem. Addig csupán szórakoztatóipar, semmi több. Dokumentumfilmekben mióta Frei megjátszhatta az a hazugságát, azóta tudom,hogy nem kötelező nekik igazat modnani. Csak el lehessen adni a fogyasztóknak.
2012. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Antimod ***** válasza:

Nézd, nem mindenki a pénzért éli ám az életét! Vannak olyanok, akiknek más értékek többet érnek.

Arra nem gondoltál, hogy a halálközeli élmények ez esetben sokkal jobban összecsengenének a Bibliával? Ehelyett a legtöbb átélő alig tudja elmondani, mi volt ott, nehezen találják a szavakat, csak hasonlatokat tudnak mondani. Ha én kitalálnék egy ilyen sztorit, az sokkal fogyaszthatóbb lenne mindenki számára, nem pedig ilyen elvont szimbólumrendszer.


De kár is ezen vitatkozni, mert az általad leírtak alapján nem vagy tisztában a halálközeli élményekkel. Javaslom neked dr. Michael Sabom, Dr. Pim van Lommel vagy Dr. Kenneth Ring kutatásait, ezek némelyike mértékadónak tekintett szakmai folyóiratokban is megjelent. Ha ezeket elolvasod, akkor azt is megtudod, hogy HKÉ-t átlagosan a klinikai halottak kb. 10-15%-a él át, és mivel az élmények gyakorisága korrelál az életkorral, valószínűleg a rövidtávú memória a döntő itt, hogy ki emlékszik rá, és ki nem (kb. mint az álmokra, mert mindenki minden éjjel álmodik).


Látom, hogy érdekel a téma, de kérlek, nézz utána mielőtt ilyen elhamarkodott kijelentéseket teszel. Lehet, hogy Moody megszedte magát a könyvvel, és utána még néhányan, de ma már neves orvosok kutatják a témát, és sokkal fajsúlyosabb, mint szenzációhajhász irományok gyűjteménye.

2012. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tegyük fel,hogy igaz. Szakmai berkekben elismert orvosok kutatják. De mégis az orvosi kutatásokat általában univerzálisan el szokták ismerni egymás közt, mégis az orvosok közt is két részre szakad a brigád. Szerintem ha olyan hitelesek volnának a bizonyítékok,akkor mindenki fejet hajtana előtte. Igen , igazad van, lehet hogy elhamardkodottan írtam. Az említett dok.okat nem ismerem,de Moodyt már volt szerencsém olvasni, illetve a netes semmiből jövő irományokat, amik számomra nem rendelkeznek bizonyító erővel.
2012. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Antimod ***** válasza:

"Szerintem ha olyan hitelesek volnának a bizonyítékok,akkor mindenki fejet hajtana előtte."

Valóban nem hiteles még a bizonyítékok, mert szubjektívek. Olyan dolgokkal kísérleteznek, hogy számokat írnak fel a műtő lámpájának tetejére, illetve random képeket vetítenek szintén a műtőben. Ha ezeket visszamondja az újjáélesztett, akkor ott a bizonyíték. Csakhogy a bökkenő az, hogy HKÉ során az emberek nem azzal vannak elfoglalva, hogy mi van kiírva a műtőben, hanem azzal, hogy "most mi van, meghaltam?", illetve saját magukat nézik felülről, és sodródnak az eseményekkel. Műtét előtt pedig nem mondhatják a betegnek, "ha esetleg meghalna, akkor nézze meg a számokat, amiket a lámpa tetejére írtunk", illetve sokszor nincs is eszméleténél, akit bevisznek, továbbá ilyenkor az életmentés a fontos, nem ez.

Sokan számoltak be már olyan dolgokról, amikről nem lehetett volna tudomásuk, illetve az adott helyszínről nem láthatóak, de statisztikailag nincs kimutatható eredmény, ezért van olyan orvos, aki elhiszi (többnyire, aki megtapasztalta már betegénél), van, aki nem. Ha jól tudom, most azon megy a huzavona, milyen kísérletet lehet egyáltalán kitalálni erre.

2012. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen-igen, ezeket ismerem én is, olvastam, meg volt olyan is hogy a vak testen kívül látott. Itt csak azt írtam,hogy maga az a média,ami ezeket a kutatásokat és egyéb tapasztalatokat leközli, ez vajon tényleg hitelt érdemlő-e? Egy újságíró leközöl egy tudományos cikket itt ott, szennylap, internetes himi humi portál,ami vagy úgy van vagy nincs. Itt a baj. Akár a híradóban, egy Fókuszban is mondhatnak azt,amit a kormány akar hogy mondjanak. Jó lenne egyszer egy tényleg átélt beteggel találkozni, tényleg érdekelne a dolgog. Akárhogy is, amikor éppen vérzek majd elfele,az utólsó pillanatokban fogalmam sincs,hogy vajon mit fogok gondolni.Kíváncsi leszek. Reményteli bizakodás lesz úrrá rajtam,illetve kíváncsiság,hogy vajon igaz e? Vagy rezignált belenyugvás,hogy néhány másodperc és mintha meg sem születtem volna. Egyenlőre az utóbbit érzem.
2012. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!