Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimális létszámú...

Mennyi az a minimális létszámú ember, amiből egy egész bolygót be lehet népesíteni (újra)?

Figyelt kérdés

Persze, egészséges utódokra van szükség, szóval a vérfertőzést ki kell zárni. Emellett tegyük fel, hogy a megmaradt emberek közül senki sem rokona a másiknak.


Nekem valahonnan 32 rémlik, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos.


2012. máj. 28. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Akár 2000-3000 ezerből ha sokat szaporodnak,de sok idő lenne!
2012. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A finnek talán 200 emberre vezethetők vissza, de nem biztos.
2012. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nagy kérdés.. :D

a variációk száma véges. Előbb utóbb elkerülhetetlen a vérfertőzés valamilyen módon. 32 az tutira kevés. Szerintem 300. Az hogy hány utód van az mellékes mert 1 a családfa.

2012. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Egy férfi és egy nő mindenképpen :)
2012. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ismerni kellene, hogy mi lehet a legközelebbi rokoni kapcsolat, ami elfogadható, elérendő létszám, páronként mennyi gyerek születik és a párok tagjai cserélődnek-e.
2012. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
79%
Előbb-utóbb mindenki rokona lesz mindenkinek. Ez elkerülhetetlen.
2012. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A vérfertőzés nem zárható ki tökéletesen. Nekem is egy 300 fő rémlik, azzal "kényelmesen" be lehet népestíeni a bolygót. (De talán 5 "Éva" és két "Ádám" utódi nagyjából képesek lennének reprodukálni a jelenlegi emberi népességet, ha jól emlékszem, ez a "bibiliai minimum".)
2012. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy monogám vagy poligám családokkal számolsz-e. Az utóbbi esetben összesen kevesebb emberre lehet szükség, akik között azonban több a nő.
2012. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Rokonok alatt értsünk legalább harmad unokatestvéreket, akikkel a házasságot már ma is legálisan lehet kötni.


Utolsó, érdekes felvetés, de én -habár nem említettem a kérdésben- párokra gondoltam.

2012. máj. 29. 07:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!