Repülőgép-anyahajókat még használ valamelyik hadsereg?
Persze hogy használnak anyahajót repülőgép le-felszállásra.
Az 1900as évek elején kezdték megépíteni az első anyahajókat.
Először az okozott problémát hogy 100-200 méternél nagyobbat nem tudtak gyártani valamint,ez a 100-200 méter nem elég a repülőgép leszálására és felszállására.
Most ezt a problémát könnyű megoldani.Felszállást segíti a sugárhajtású gépek.Amikor le akarnak szállni akkor van egy ilyen kábel a hajon a vadászgépen egy kampó és be kell hogy akadjon a gép,a kábel olyan erős hogy megállítja.
Persze akadtak még problémák régen,hogy hova helyezzék a sok gépet,az üzemanyag tankot,meg persze a tornyot a hajón..Ha jobbra rakták a tornyot balra a gépeket meg az üzemanyag tankot,akkor amikor elfogyott az üzemanyag jobbra dőlt a hajó.Így sok munkába került megépíteni a tökéletes anyahajót.
Remélem segítettem.
Természetesen. Ráadásul egyre több ország használja már őket.
A legtöbb hordozó az USA-ban van. Nem csak a régebbieket újítják fel és használják, hanem gyártanak is teljesen újakat. Az új szériában már a legmodernebb dolgokat pakolták, pl megszűnt a gőzkatapult is ha jól tudom, már elektromágneses katapult van.
Ezen kívül kisebb hordozót használ még Franciaország, Anglia is. Ezek nem olyan nagyok mint az amerikai hajók, és ha jól tudom katapult sincs, csak a hajó orránál egy "dobbantó".
Az oroszok pár éve eladták az egyik nem használt hordozójukat Indiának, amit azóta is újítanak, fejlesztenek, h egyáltalán használható legyen. Ha jól tudom az oroszok is használnak egyet.
Kína is pár éve fogott bele egy anyahajó építésébe, fejlesztésébe.
Szóval nagyon sok ország használja, hisz nagyon nagy támadóerőt képes felvonultatni egy ilyen hajó. Hisz már az önvédelme is magáért beszél, a repülőkről nem is beszélve. És akkor nem is beszéltünk még a hajót kísérő fregattokról, rombolókról, tengeralattjárókról.
Akik használnak:
- Brazília
- Franciaország
- India
- Olaszország
- Oroszország
- Spanyolország
- Thaiföld
- Egyesült Királyság
- USA
Ezek közül sokaknak csak helikopter anyahajója van, de ahogy írták, egyre többen dolgoznak nagyméretű, repülőgépek hordozására is alkalmas anyahajók építésén, köztük Kína is.
(forrás: [link]
Köszönöm a sok hasznos információt, nagyon sokat megtudtam, és természetesen minden választ Hasznos-ként értékeltem is.
Azt gondoltam, hogy a haditengerészet és azon belül a carrierek használata kezd kimenni a divatból, mert nehezen védekeznek a légitámadások ellen. De én nem értek hozzá abszolút, és úgy látszik, tévedtem is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!