Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az elméleti alapja az...

Mi az elméleti alapja az energiapajzsnak (védőpajzs, mágneses pajzs)?

Figyelt kérdés
tehát elméletileg hogy lehet megalkotni?

2012. máj. 11. 17:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező: először tanulj meg magyarul, majd végezz el egy jó reálgimnáziumot. Ott tanulj meg minden természeti törvényt, amit csak tanítanak.


Abban van igazság, hogy nem ismerünk mindent. Elképzelhető, hogy majd valamikor lehetséges lesz _valamiféle_ pajzsot alkotni, ami nem anyagból van, és mégis mindenféle becsapódó anyag ellen véd.


De ezek, amelyekről te beszélsz, biztosan nem léteznek.

2012. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ugye nem te vagy a tegnapi fénykardos?
2012. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ilyeneken gondolkodnod, mert tegnap délelőtt óta tudjuk, hogy a fénykard a legpusztítóbb fegyver, az ellen meg az ilyen pajzsok sem érnek semmit.
2012. máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
XDDD
2012. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
XD nem én vagyok a fénykardos kérdező, de egyébként ezek a pjzsok még azt is kivédenék mert a fénykard szilárd anyagokat tud átvágni erőteret viszont nem!!!!!!!!!!
2012. máj. 12. 11:56
 16/21 anonim ***** válasza:

Amit én el tudnék képzelni: elektromos alapon működne, a külső páncél alapból bizonyos védelmet nyújtana röpködő szilárd tárgyak ellen, ezt a páncélt feltöltenék egy bizonyos elektromos polaritásra, mondjuk a pajzsot pozitívra töltenék, az ellenkező töltést meg elvezetnék az űrhajó belsejében lévő töltéstárolóba. A közeledő törmelék v lövedék és a pajzs közt kisülés lesz mikor közelebb ér, és azonos töltésűek lesznek, eléggé feltöltött pajzs képes akár visszalökni a lövedéket. Illetve a kisülés is elpárologtathatja.


Lézer elleni védelem:

vastag réteg amin át tud haladni a fény, illetve a külső része még egész átlátszó, legbelül már teljesen átlátszatlan, így nem egy pontot melegítene a lézer, ezt még fokozná ha az anyag szórná a fényt, így még csak nem is egy vonalon melegítené a pajzsot a lézer, hanem egy elég nagy területen oszlana szét a hő.

2012. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Egy energiapajzs elméletileg csak energetikai támadásoktól védhetne meg, mint például lézernyaláb, de fizikai testektől (puskagolyó) nem. Hogy anyagtól is megvédhessen, például a szóban forgó puskagolyótól, ahhoz egy igen erős mágneses alapú pajzsrendszer lenne a legoptimálisabb, meghatározott polaritással. Ez elvileg eltérítené, illetve lepattintaná a védendő személyről, de azt a hatalmas mágneses energiát oly mértékben kellene koncentrálni, hogy ne taszítson el a testtől minden mágnesezhető anyagot akár több tíz méteres sugarú körben, ami egyelőre lehetetlen. Mind az irdatlan mágneses energia generálása, mind pedig a koncentrálása egy "mobil" eszközön. A lézersugarat és egyéb nagy energiájú nyalábokat egy térbe vetíthető energiaelnyelő pajzs is kivédhetné, de ezen technológiák mind-mind csak elméletben léteznek. (Vagy abban sem)
2012. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Erő ellenerő is lehet az elve, vagy irányított mikrohullámnyaláb, amely mindent eléget ami belekerül.


ugyanez plazmával.


Sokféle elve lehet.

2012. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mi az elméleti alapja a mágnese pajzsnak?


Ha félretesszük a mindenféle sci-fi szerű - egyelőre még nem ismert - fantazmagóriákat, akkor a mágneses pajzs elméleti alapja az, hogy mozgó töltésre a mágneses tér bizony F erővel hat. Tehát ha neked van egy mozgó töltésed és azt beküldöd v sebességgel egy adott erősségű mágneses térbe, akkor arra bizony erő fog hatni, ami azt is jelenti, hogy a Te általad megválasztott iránytól ezt a töltést el fogja téríteni (más pályát fog berepülni a töltésed). Namost, ha a lövedéked olyan anyagból van, amiben sok az ilyen töltés, akkor arra nagy erő fog hatni, el fogja téríteni. Ha viszont a lövedéked olyan, hogy leszarja a mágneses teret -nem hat rá-, akkor az simán átrepül rajta. Ez a lövedék anyagától függ. Azért ne csüggedj, mert az MRI gépben 10-40 (vagy több?) Tesla indukciójú mágneses térben állítólag még a béka is lebeg, pedig nincs vasból. A mágneses pajzs a ur-en (mű relatív)-on múlik, vagyis a relatív permeabilitáson. Aminek nagyobb van, azokat kivéded, aminek kisebb, azokat beszopod (kivéve embertelenül nagy mángeses tér esetén, mert akkor a "kicsit nagyobb, mint egy" ur-el rendelkező anyagokra is elég nagy erő fog hatni ahhoz, hogy eltérítsed). Mire akkora áramot előállítasz, hogy olyan mágneses tered legyen, hogy "szinte bármi ellen véd", addigra szerintem össze is fosod magad, így ez valóban csak egy elméleti alap. Lenz-törvény.

2012. máj. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Discot válasza:

Sziasztok!

Lehetetlen nem lenne a dolog De mivel még amit mi tudunk tudomásunk szerint még nem járunk azon a technológiai fejlettségi szinten ami képes volna akkora energiát összehalmozni és hosszabb ideig fentartani Ennek a területnek a fizika egy új fokára kell lépni és még ha Képesek is volnánk ehhez hasonló Elektromos árammal működő energia pajzsot létrehozni annak a mérete még túl hatalmas volna hogy bármit megvédjen akár magát ezt a szerkezetet is De nem értek különösebben ehhez de vannak elméleteim róla utána lehetne járni a dolognak De ezt megalkotni igencsak érteni kell a Fizikához matematikához és még egyéb tárgyakhoz hogy olyan atom sűrűséget tudjunk összeállítani ami voltaképp kívül tartja az energia alapú vagy szilárd fém tárgyakat legyen szó bármiről....


Üdv mindenkinek!

2014. okt. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!