Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományos -féle alap van...

Tudományos -féle alap van arra, hogy vki miért szeretehiányos, más miért nem?

Figyelt kérdés

Elvonatkoztatva a neveltetéstől, meg családi állapottól!!!


A macskákon vettem észre. Egy alom, de egyik cica imádja ha simogatják, másik meg lelapul, hogy ne érjenek hozzá. és ez megy egész életükben.

Ebből kiindulva szeretnék rávilágítást kapni, nekem miért van szükségem többletszeretetre másokhoz képest?

Tehát a természetnek ezzel mi lehet a célja?


2012. máj. 6. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen nagyon komplex dolog, nem lehet egy dologra ráhúzni. Összefügg a szerotonin illetve a dopaminszinttel, a homloklebeny fejlettségével, de a társadalmi és családi tényezők is keményen közrejátszanak. Az hogy a cica (ember) mit fogad be és dolgoz fel a környezetéből befolyt információkból az mind az elöbb leirtaktól függ. A macska sem egy gép neki is van saját személyisége, gondolkodásmódja, érzelmi megnyilvánulásai stb stb. Csak fokokkal fejletlenebb módon mint az embernél, és ez az agytérfogat kisebbségével magyarázható. Mivel nem vagy macska ezért nem igazán veszed észre azt hogy az állatnak milyen megnyilvánulásai voltak születése után, milyen volt a viszonya az anyjával és a környezetével stb. De ha ismered őt egészen születése óta és nem vettél semmi olyan ellentmondásos dolgot ami ezt kiválthatná (feltételezzük hogy rendes "nevelést" kapott az anyjától, csak úgy mint a tesói) akkor nagy valőszinüsségel genetikai és hormonális okai lehetnek a szeretethiánynak.
2012. máj. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja egyébként ember esetében is alkalmazhatók azok a szabályok amiket leirtam viszont az agy befogadó és feldolgozó képességének nagyobb mivoltával ez még bonyolultabbá válik. De mint irtam genetikai szabályozottságú hormonális eltérések, családi és társadalmi hatások, homloklebeny fejlettsége. A homloklebenyben van szinte minden olyan információ amely a személyiségedet kódolja. Kvázi ott van a "lelked", miatta vagy olyan ember amilyen vagy.

Egyáltalán nem ismerlek igy hát következtetést nem tudok levonni hogy neked pontosan miért van több szeretetre szükséged (vagy legalábbis te úgy érzed) mint a többieknek a környezetedben. Szentimentális lélek lehetsz, viszont ennek is 2 különálló ága lehet:

- a megismerni vágyó, empirikus beállitottságú, másokra nyitott (ún. szeretetteljes) személyiség. Megértést és nyugalmat sugároz környezete felé, de elszomorodhat amikor nem látja viszont azt a szeretet a környezetében amit ő képvisel.

- a ragaszkodó, az elvesztéstől félő, ostorozott személyiség (kérdésed alapján te ilyen lehetsz). Ezt a tipust inkább az bántja hogy nem képes megtartani azt amit létrehozott, megismert maga körül, fél ezek elvesztésétől és megrettenti az ha nem kapja meg azt a megfelelő mennyiségű támogatást és megerösitést (szeretet) amennyi véleménye szerint kijár neki vagy amennyi véleménye szerint biztositja a dolgok stabilitását.

Persze ez a 2 tipus is széles skálán mozog; vannak jó kedélyű emberek és vannak hippik, vannak akik csak szimplán szomorkásak de vannak akiknek elborul az elméje a "szeretethiánytól".

Mindenesetre neked azt tudom tanácsolni hogy nézz magadba, mérlegeld az életedben azokat a történéseket amik téged ilyenné formáltak, nyilj meg feléjük fogadd el magad és nyilj meg a világ felé is. Mint már irtam semmit sem tudok rólad, szóval ezek a személyes tanácsok csak sötétben tapogatózások, ha nagyon depressziós hajlam vagy akkor beszélj pszichológussal ő meghallgat, kielemez, és segit világszemléletet váltani (ha te is akarod).

Higyj valamiben ami rajtad felül áll, nem feltétlenül értek ezalatt akármilyen istenséget vagy akármit... Hihetsz a végtelenségben vagy éppen csak a család erejében, amit akarsz, amihez a szived húz. Ez is segit felemelt fejjel haladni. Csodálkozz rá a világra és szorongj.

üdv :D

2012. máj. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

*NE szorongj

bocs, nehogy félreértsd :)

2012. máj. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!