Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most vettem hasznaltan egy...

Most vettem hasznaltan egy tavcsovet egy duri boltbol, segitenetek?

Figyelt kérdés

Ez van rairva:

Mark scheffel

Vergutte optik

32x50

Blickfeld 1.4 kis karika a 4-esnel, mint a celsius foknal

No. K-13119

Mit jelent a 32x50, es az 1.4?

Egyebkent mennyibe kerul egy ilyen tavcso ujonnan?

Menni szeretnenk a hetekben turazni, es pont kapora jon majd ez a tavcso. Nincs a lencsejen egy karc se, a lencse makulatlan allapotban van, eleg jol be tudtam vele loni az elesseget. Egyet nem ertek meg. Az egyik oldalon van +- jel(jobb lencse), masikon nincs. A jobb lencset csak meghatarozott pontig tudom jobbra-balra tekerni, bal oldali lencse viszont forog, ameddig akarom jobbra is, balra is. Ez baj? Azt vettem eszre, hogy csak a jobb oldalon tudom allitani az elesseget, de akkor miert lehet tekergetni a masik lencset?

Koszi


2012. ápr. 17. 13:27
 1/7 A kérdező kommentje:
most vettem eszre, hogy kozepen is van egy tekerentyu, ha azt tekerem, a ket oldalon a lencsek kijjebb jonnek. Az mit allit be?
2012. ápr. 17. 13:31
 2/7 anonim ***** válasza:
A 32 a távcső nagyítása az 50 az objektív átmérője az 1,4 távcső látószöge fokban egy oldalon tekerhető szemlencse a két szem eltérését korrigálja, a két lencsét egyszerre mozgató recés gyűrű az élességállító
2012. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a 32x nagyitas az eleg jo:D De ezt az 1.4 fokot akkor sem ertem. Hogy kell erteni, el tudod magyarazni?
2012. ápr. 17. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Az emberi szem nagyítását egynek véve a látószög 45fokos.Ha csökkentem a látószöget akkor az a látszat keletkezik mintha nagyobbnak látjuk a tárgyat.A 45 foknak 1/32-ed része 1,4 fok! A 32x-es fix nagyítást kézben már nehéz megtartani
2012. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nehez megtartani? Tehat remeg a kep?
2012. ápr. 17. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nehéz, egy 8x-os 12x-est lehet könnyen megtartani nem véletlen hogy táj fürkészésére ezeket használják döntően.
2012. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Es akkor az 1.4-est hol hasznaljak?
2012. ápr. 17. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!