Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 13 éves gyerek vagyok és...

13 éves gyerek vagyok és vannak ötleteim mi legyek nagy koromba. Meteorológus vagy Csillagász? Melyik keres jobban? és külföldön szeretném ezeket végre hajtani.

Figyelt kérdés
Baromságokat nem szeretnék.Normális válaszokat létszíves
2012. ápr. 17. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor hajtsd végre külföldön. Gondolom minimum két-három nyelven beszélsz felső fokon. Amúgy csillagász vagy elméleti atomfizikus legyél.
2012. ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és az körübül mennyit kereshet anyagilag ?
2012. ápr. 17. 13:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Jó látni, hogy még vannak művelt, okos gyerekek, a partyp*csök között. Szerintem, ha ilyen nagy távokban gondolkodsz, ne azon járjon az eszed, hogy melyik keres jobban, hanem, hogy melyik tetszik neked jobban, melyiket élveznéd jobban, ami az életed részévé válna.
2012. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát a csillagász mert az nagyon érdekes. Meg azért jó életet akarok élni nagy koromba..
2012. ápr. 17. 14:01
 5/14 anonim ***** válasza:

Mindegyik jól keres ha jó a szakember, és mindegyik szerintem izgalmas szakma lehet.


DE itt arra kell koncentrálnod, hogy mindegyik egyetemi szak. Magyarországon is tanulhatsz, és nem is rossz mert ezekkel a szakmákkal könnyen kaphatsz külflödi állást.


De koncentrálj a magyar egyetemre. Ami alap hogy szinte mindenböl már most 5-s legyén egy szuper gimnáziumba menjél, lehetöleg matek legyen az alapod.

Csillagásznak mindenképpen matek és fizika, meteorologusnak meg fizika-földrajz a fö tantárgyai.

Vagy is ha ezek gyenge pontjaid akkor találj más képet, de ha fizika most is megy és jó tanuló vagy akkor hajrá.

2012. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Külföldön egy jó iskolával bármi is az, jól fogsz élni. Én UK-ban élek és látom. Szóval azt csináld, amit szeretnél, de azt ezerrel! Legyél professzionális és akkor majdnem mindegy hol tanultál. Ha nagyon jó vagy, majd lefordítják a kutatásaidat - remélhetőleg nem kormányfők a doktorijukhoz.
2012. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Csak megsúgom, egy csillagász munkájában semmi érdekes nincs.

Egyébként teljesen felesleges még ezen gondolkoznod, 100szor fogsz még változni, böven ráérsz majd 16-17 éves korodban.

2012. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7-nek butaság amit írsz.


egyrészt bizony akit érdekelnek a csillagok, az égbólt annak nem unalmas, söt...


másik, nekem a gimnáziumban 2 osztálytársam elsöbe már úgy jött tudták mik lesznek, és azok lettek. egyik védönö akart mindig is lenni, a másik pedig gyerekorvos, habár a gyerekorvos házi orvos akart ár az orvosin lenni, de a védönö védönö lett, mindegyik 10 éve dolgozik a szakmájában.

Sebastian Vettel meg 14 évesen egy egyszerü ralli verseny után a helyi tv-nek azt nyilatkozta hogy ö bizony Forma-1 versenyzö és világbajnok lesz. Hát össze jött neki.

2012. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs annál rosszabb, mint ha azt kell csinálnod amit rühellsz. Vagyis, ha valami érdekel, szánd rá az időt és foglalkozz vele! Legyen az a hobbid akár. Később majd ráérsz azon töprengeni, hogy mennyit keresel vele. És tanulj idegen nyelvet keményen, állítom neked h sokkal fontosabb mint bármi más, pláne ha le akarsz otthonról lécelni, és miért is ne akarnál?
2012. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mer ez a hülye paraszt Orbán mindent meg tehet... Meg mekkora árak vannak 60ft egy tojás -.- de külföldön meg 10-20 forint..
2012. ápr. 18. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!