Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Riport készítés?

Riport készítés?

Figyelt kérdés
Feladatként kaptuk a suliban hogy egy riportot kell készítenünk. Nehéz dolgom van mert adott témából 5 folgalmazást írok 1 nagyon erős magyar tanárnál.De ez most megfogott sem a személyt sem a kérdéseket nem tudom(tetszés szerű választás miatt),vagyis elkezdenem nehéz inkább. .Ha esetleg tudnátok segíteni nagyon megköszöném! :)(előre is köszi minden nem gúnyt űző válaszolónak!)
2012. ápr. 8. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ööö... bárkivel, bármilyen témában riport? Fiktív, vagy valós? Utóbbinál limitáló, keress olyat, akit elérsz és érdekes személyiség (akár a magyartanár maga :D ).

Kérdések... a személytől függ. Ha érdekes az élete, akkor arról érdeklődj. Ha pl. sokat élt, akkor is jó lehet ez. Ha a munkája miatt érdekel az ember, arról kérdezz. Szóval a személytől függ. Ha mindkettő, akkor kis élet, kis munka... kis hobbi, szórakozás, mit csinál a mindennapokban, hogy kapcsolódik ki, mi van a szünetekkel, család stb. Nem olyan nehéz ez. Ha a munkássága miatt kerested fel, akkor érdemes felkészülni a legújabb felfedezései/művei témájában, és arról beszéltesd. A riportalany hadd válaszolhassan szabadon, amennyire csak jól esik neki.


Ha fiktív - ugyanezek a szabályok, csak neked kell a választ is írnod. Igazodj az illető stílusához. Ez elég hálás téma, mert a riportalany úgy válaszol, hogy pont rákérdezhess a legszaftosabb témákra. :D

2012. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ezt lefelejtettem: én annak idején nem iskolai feladatként, hanem saját viccből Janus Pannoniusszal "készítettem" interjút Mikor a táborban megbetegedett c. verse alapján (mintha a verset egy riportban mondta volna tollba, csak prózában és kissé szabadabb stílusban, majd a végén közölte, hogy ez jó téma, erről fog írni is valamit). Ilyet is lehet.
2012. ápr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így legalább már bele tudok kezdeni! :) kösziköszi :D
2012. ápr. 9. 10:46
 4/5 vasálarcos válasza:
szvsz fontos azt (is) tudni, hogy most riportot kell készítened, vagy interjút. A kettőnek nem túl sok köze van egymáshoz. A riport NEM beszélgetés valakivel, az az interjú. A riport színes, bő lére eresztett beszámoló egy adott eseményről, legyen az egy koncert, egy táborozás (pl. bálványosi/tusványosi nyári tábor), vagy akár egy háborús helyszín. Gyakran készítenek különféle lapok riportokat hátrányos helyzetű emberek által lakott telepekről, városnegyedekről. A riportban meg kell szólaltatni a helyszínen élő vagy az adott eseményen részt vevő figurákat. Az újságírás elemi szabályai szerint legalább három olyan személy szólaljon meg, aki vállalja a nevét, adott esetben azonosítható.Ez persze nem várható el attól,aki nem újságíró, stb. Ha egy eseményen vannak ellenérdekelt felek, mindkét oldalról illek embereket megszólaltatni. Most nem megyek bele abba, mi az interjú, mondjuk így röviden, exkluzív beszélgetés valakivel. Remélem tudtam segíteni, jó munkát!
2012. ápr. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! A tanácsotokkal meg lett az 5-öm :) (örök hála!)
2012. ápr. 18. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!