Lehetséges lenne autókat működtetni atomenergiával?
Azt még eltudnám képzelni , hogy tudnak akkora reaktort készíteni ami elférne egy személyautóban , de hogy a felszabaduló energiát kordában is tudnák tartani kétlem . Azontúl sok lenne a megmaradó radioaktív hulladék , és az urán sokkal ritkább ahhoz , hogy tömegközlekedésre pazaroljuk .
2012. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Lehetségesnek lehetséges - de fölöslegesen veszélyes, és rendkívül nyersanyagigényes. Ne feledd, hogy a reaktort pajzsokkal kell védeni a sugárzás miatt - mégpedig melyik autónak tenne jót egy plusz fél tonnás ólompajzs?
Arról meg nem is beszélve, hogy egy jelenleg natúr baleset katasztrófával érne fel... Lakott területen szétszóródó sugárzó anyag...
Az áráról nem is beszélve.
2012. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
Elvileg igen, gyakorlatilag nem tudunk még elég kis és elég biztonságos reaktort csinálni, hogy minden földi halandóra rá lehessen bízni. Például képtelenség lenne ellenőrizni, hova hajigálnák el a kiégett fútőanyagot. De mint mondtam, ilyen kicsiben egyelőre csak bombát tudunk csinálni.
2012. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
Már 30 éve készült ekkora reaktor, de az űrhajóban volt, komoly burkolat nélkül.
Ha ilyen autót csinálnál, az inkább tank lenne, abból is valami vaskosabb fajta. A borítás miatt... más baj nem lenne vele, csak amit fenn írtak.
Elég mulatságos is lenne, mert ugye gőzgép kell hozzá. Tiszta nosztalgia...
2012. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
"Már 30 éve készült ekkora reaktor, de az űrhajóban volt"
Nem a radioaktív áramforrásra gondolsz?
2012. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
Voltak rá kísérletek (
[link] ), de a gyakorlatban túl veszélyes lenne ekkora energiát a közutakra vinni. Személyautóban meg az ára miatt nincs értelme.
2012. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Abba gondolj bele, hogy az az anyag megállás nélkül bomlik, vagyis termeli az energiát. Átlag emberek nem mennek minden nap legalább 18-20 órát autóval megállás nélkül, ezért nem lenne gazdaságos.
Az anyagot hűteni kellene, amit szintén nem tudnak egy autóban megoldani.
Illetve amit fentebb említettek, sok emberre egy sima, benzinnel működő autót nem lehet rábízni, nemhogy egy radioaktív meghajtású járművet. Aztán ki tudja, hol kötne ki az az urán, és bomlástermékei...
2012. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 A kérdező kommentje:
Azt én is hallottam hogy az amerikaiak az 50-es években csinálni akartak egy ilyen autót de nem volt hatékony.Bár az nagyon régen volt és azóta sokat fejlődött a technológia.A baleseteknél lenne gond , ütközésnél.Meg sokkal nagyobb ereje lenne mint a normál autóknak és szó szerint elszállnának vele, sokan egy 100 lóerőssel is elszállnak.Ami viszont előny lenne hogy nagyon sok kilométert lehetne vele menni.Évekig nem kellene tankolni vagy évtizedekig.Persze az ember nem becsülné meg és megunná a formáját meg leélné a belsejét.
9/10 zsoolti8917 válasza:
szerintem vasarolj plutoniumot idd meg majd mikor rosszul leszel hanyd bele a kocsi tartalyaba es mehetunk is nyaralni
2012. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Lenyűgöző, magával ragadó ötlet, kedves utolsó. Bizonyára nem egy kutatóintézet vezetésére kérték már fel becses személyét... De a kérdésre visszatérve, az előttem válaszolók már mindent elmondtak. Szigetelés, hűtés, felesleges energiatermelés, veszélyesség, illetve az áráról nem is beszélve. No meg persze a technológia hiánya... Ugyanakkor persze hogy lehetne egy autót atommal hajtani, elméletben... A gyakorlatban korántsem.
2012. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: