Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan lehetetlen...

Miért tartják sokan lehetetlennek a az élet magától való kialakulását?

Figyelt kérdés

Elvégre a Föld létrejötte után aránylag nem sokkal már megvolt a mai vízmennyiség jelentős része .Ebben a vízben már akkor ott voltak az élet kialakulásához szükséges aminósavak és fehérjék .Ezek aztán nem kis ideig , több millió évig ott keveredtek és egyre komplexebb vegyületeket

alkottak.Szerintem meg van az élet kialakulásának az esélye ilyen körülmények között .


2012. ápr. 5. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem elég intelligens az egy komplexebb rendszert el sem tud képzelni!

Az élet kialakulása kémiai, fizikai lépések folyamata! Aki ezt meg sem érti annak könnyebb elfogadnia valami olyat aminél alaptétel hogy bizonyos dolgokra csak olyan válasz van amire nincs magyarázat, a maradékra meg minden válasz ebből ered!

Lásd hogy Isten(Istenek) öröktől fogva vannak és kész! Na és ebből ered hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek és már meg is kapod hogy ez mindenre válasz...

2012. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
100%

Ennek több oka lehet.


Egyrészt az emberek egy része képtelen felfogni a nagyságrendeket. Pl. ilyen remek érvelések vannak, hogy „egy kupac téglából sem lesz ház, ha 100 évig várok, akkor sem”. Csakhogy milliárdnyi molekuláról van szó, ami milliárd évig kevereg. Már eleve ott ferde a hasonlat, hogy a téglák szilárdak, ritkán mozognak csak úgy maguktól, míg az élet építőkövei egy folyékony közegben alakultak ki, ahol minimális erők elégségesek ahhoz, hogy mozogjon az egész rendszer, így számtalan ütköződést, találkozást okozva. (Pl. hőmérséklet különbségek)


Másrészt ugye azt is feltételezik, hogy a különböző atomok és molekulák csak úgy összevissza válnak molekulává. Nem egészen. Elég jól kell ismerni azért a kémiát ahhoz, hogy lássuk, nem vaktában keletkeznek az aminosavak.


Ezek úgy általában tudatlanságból, vagy a képzelőerő hiányából adódó érvek.


De van filozófiai, pszichológiai indíttatású érv is. A materialista szemlélet szerint ugye az egész életnek nincs célja, nincs oka a létezésnek. Ezt nagyon sokan nem tudják elfogadni, illetve nem találják a helyüket egy ilyen világban, ezért fogadják el azokat az elméleteket, vallásokat, mítoszokat, amiben a létezés értelmes, célirányos dolog lesz.


Meg kell azért jegyezni, hogy a tudomány azért ezt a modellt fogadja el, mert ehhez kell a lehető legkevesebb dolgot feltételezni. Magyarán az ismert tényekből ez a lehető legkevesebb feltételezést, jelenséget tartalmazó modell, amiből a lehető legtöbb összefüggés megmagyarázható. A tudomány ezt a modellt használja, mert bármi máshoz olyan dolgokat kellene feltételezni, amiről nem igazán lehet vélekedni, így nem ad értelmesebb magyarázatot a jelenségekre, nincs nagyobb prediktív ereje. Ez viszont önmagában nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez is az igazság.

2012. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem volt eredendően semmi, akkor most sem lenne semmi, akár tetszik, akár nem. Akár hogy logikázik bárki, nem lehet még víznek sem előállnia "magától", ha abból indulunk ki, hogy nem volt semmi. Ha most ténylegesen van ez a világ, és nem csak illúzió, akkor ténylegesen kellett lenne eredendően és mindig is, és öröktől fogva legalábbis valaminek.


Ugyanígy vagyok az Élettel, mint jelenséggel. Nem élőből nem tud élő lenni. Akár mennyi idő, vagy akárhány elem, akármilyen hőmérsékleten van, de nem tud élővé alakulni. Tehát azt kell feltételezni, hogy az élet, mint energia, vagy mint folyamat, vagy mint bármi eredendően az eredendő anyag tulajdonsága. Vagy benne van az Élet az Anyagban, vagy valaki utólag beletette. Ha eredendően benne van, akkor a nem élő anyag is élő valójában. Ha viszont az élettelen anyagban nincs Élet, akkor Valaki bele kellett, hogy tegye. De akkor ki az a Valaki?

2012. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Definiáld az életet.
2012. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

AZ élet nem más mint fizikai és kémiai folyamatok sorozata!

A gondolatok nem mások mint kémiai és fizikai folyamatok az agyban...

És az egész univerzum fizikai és kémiai folyamatok tömkelege!

Az életet azért gondoljuk különlegesnek mert az egyik ingerület elszáguldása egy neuronon egy másik pontba egy gondolattá áll össze!

magyarán a gondolat is csak egy kémiai folyamat!!

Az más kérdés hogy nem tudtuk még kitalálni hogy ugyan milyen kémiai folyamat lehetett az első ami elkezdte szabályozni önmagát!


De nemrég még a villámról is úgy gondoltuk hogy egy öreg fószer dobálja le a felhők fölül, vagy hogy a helyeket óriások alakították ki, netán hogy egy teknős tartja a világot... most meg pontosan tudjuk hogy néz ki a Föld és hogyan alakult ki!

majd kiderül a többi is!


Bár az is igaz, ha valaki kicsit belenéz a quantum-fizikába, el tudja hinni hogy lehet Isten mert annyi érdekességet és lehetőséget takar!!

2012. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!