Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szakik segítség kellene,...

Szakik segítség kellene, sürgős, megoldható? Hova és hol érdemes létrehozni?

Figyelt kérdés

Hova és hol érdemes létrehozni az alábbi gyárakat és üzemeket területileg / geológiailag,egy országban?


Azon kívül,mihez érdemes közel felépíteni azokat,melyik üzemhez,finomítóhoz,gyárhoz,feldolgozóhoz,mezőgazdasági területhez,tengerhez,folyóhoz,erdőhöz,óceánhoz,hegyhez,városhoz,stb...


1. Szénerőmű

2. Atomerőmű

3. Kőolaj-finomító

4. Gázerőmű

5. Hőerőmű

6. Szélerőmű

7. Gyógyszergyár

8. Transzformátor állomás

9. Festékgyár

10. Komposztáló üzem

11. Vízerőmű (Édesvíz, vagy sós víz mi a különbség?)

12. Nitro kémiai üzem

13. Vasbeton gyár

14. Agrokémiai üzem

15. Műanyagipari feldolgozó

16. Veszélyes hulladék feldolgozó

17. Gázelosztó állomás

18. Autógyár

19. Vas és fémfeldogozó üzem

20. Villamoserőmű


Egyenlőre ennyi, de még lesznek kérdéseim.


Az a lényeg,hogy hova,mit és miért és mi mellé szabad és érdemes?



2012. márc. 13. 19:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Amire már tudom nagyjából a válaszokat. Legalább ilyen, vagy még ennél komolyabb lebontásban lenne rá szükségem...


1. Szénbánya, hegyhez közelebb, várostól igen távol, mert erősen környezetszennyező, fűtőműhöz közel, minden más veszélyes üzemtől távol és ha a logisztikát nézzük, akkor tehervasúti szakaszhoz, állomáshoz közel... ????


6. Dombok tetejére, mezőgazdasági és szántóföld területekhez közel, vagy pont ott, várostól távol, hegytől távol, erdőterülethez közel, vízi területekhez közel, minden más falvaktól, városoktól és közlekedési útvonaltól és veszélyes üzemektől távolabb, sertésfeldogozótól távolabb, legelőktől távolabb, transzformátor állomásokhoz közelebb...


stb..stb...

2012. márc. 13. 19:52
 2/14 anonim ***** válasza:
hűha látom aztán te nem unatkozol,legalább egyetemes szinten kéne mi? ebbe sokszor még a tervező és kivitelező mérnököknek is beletörik a bicskája, arról nem is beszélve, hogy egyre kevesebb az energia és a nyersanyag. na majd szerzek valamit, vagy gondolkodom rajta, mert ez kőkemény téma, de legalább érdekes és nem hülyeség. mi ez a simcitybe kell, vagy suliba, vagy valódi városfejlesztéshez,városgazdálkodáshoz?
2012. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Suliba és egy Zéhá lenne belőle elvileg összerakva,úgyhogy sürgős segítség kellene!!!
2012. márc. 13. 20:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak elfelejtettem kiírni a kérdés elejére, lehet hogy megszívom és kiemelni még nemtom.
2012. márc. 13. 20:10
 5/14 anonim válasza:
Ezt lehet,hogy benézted tényleg ! Mikor írod, vagy te írod a a Zh-t ?
2012. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem én szerencsére,de én is kakiban vagyok,mert megígértem, hogy segítek mindenféle képen, a csoporttárs nőcimnek.
2012. márc. 13. 20:15
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak ünnepek után kell,de addigra össze is kellene szedni valahogy a cuccokat,de gőzünk nincs,hogy hogyan és honnét.
2012. márc. 13. 20:17
 8/14 anonim válasza:
100%

Gondolom még az összefüggések felbontásáig is kellene mi ? Na ez aztán tényleg nehéz ügy lesz !


talán-talán...


5. Hőerőműt lehet létrehozni a város közelében is bizonyos ipari, főleg könnyű ipari területek mellé, magas toronyházak közelébe, erődtől távolabb, folyóhoz közelebb, veszélyes üzemektől igen távol, gázerőmű mellé vagy közelébe, a kettő nem üti egymást, ha mondjuk a kelenföldi erőműt vesszük alapul. Minden más mezőgazdasági területtől messzebb. Hajókikötő, vagy tehervasúti szakaszokhoz közelebb, közlekedési és gyorsforgalmi utaktól inkább távolabb.


Remélem egyet tudtam segíteni :-)


De majd még gondokodom.

2012. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi ez egész jó, de a többivel fogalmam nincs mit kezdjek sajna.
2012. márc. 13. 20:30
 10/14 A kérdező kommentje:
Kérnék szépen moderátori segítséget,ha lehet valahogy a kiemelésben vagy a terítésben,vagy bármi. Előre is köszi,ha megoldható.Remélem látja :-/
2012. márc. 13. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!