Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A piramisokat kik építették?

A piramisokat kik építették?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 11:42
1 2
 11/16 anonim válasza:
49%
Szerintem a goa'uldok építették hatak leszálló pályának!
2012. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
31%
Nem hiszem hogy emberek építették volna..
2013. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem hiszed vala? Miért hihetőbb, hogy sok-sok fényév távolságról idejött egy faj, azért, hogy kőkockákat rakjon egymásra gúla alakban? Ja, és építkezés közben természetesen hieroglifákat is írtak, ahol bizonygatják, hogy az emberek építették fel. Meg rengeteg feljegyzést is készítettek, ahol a felépítés menetét is leírták. És fura módon, akkor ismert technikákat írtak le.


Tehát - egy csillagközi utazásra képes faj eljött egy, számukra rendkívül primitív bolygóra, majd számukra rendkívül primitív technikákkal felhúzott egy számukra értelmetlen, rendkívül primitív épületet. Ezt rögzítették primitív adattárolókon (papirusz és kő), ezek után, mint akik jól végezték dolgukat, távoztak.


Igen, ez tényleg sokkalta hihetőbb, mint az, hogy emberek építették volna :D

2013. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jó de azért sok megmagyarázhatatlan dolog van valljuk be..Vannak ott jópárszáz tonnás oszlopok is amiket 4-5-600km ről hoztak az adott helyre...Ráadásul az amerikai őskultúra és az egyiptomi-európai nem érintkezett mégis ugyanazon építési kultúrát használták a piramis szerkezetet..Nem mondom, hogy így ufo-k úgy ufok, de nem vagyok szkeptikus sem...

Gondolj bele, amerikában olyan keménységű kőzetekben találtak matematikai pontosságú köröket belevésve amit mi most gyémántfúrókkal tudnánk csak bele tenni..meg ázsiától egészen afrikáig számtalan megmagyarázhatatlan jelenség..ázsiában több tucat repülőgépszerűségű, repülőisten alakú rajz maradt..nem hiszem, hogy csak a fantáziájukat rajzolták le..vagy afrikában a törzs aki évszázadok óta egy olyan csillagot imád amit nem is látni csak távcsővel és tényleg ottvan...vannak érdekes dolgok..::D

2013. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%

400-600 tonna? Ezt nézd meg:


www.africanspotlight.com/2012/11/08/worlds-strongest-man-pulls-an-airplane-video/


Ő egy ember, és egy 190 tonnás REPÜLŐT elhúzott. Egyedül. Tehát, mi is a lehetetlen? :) Ugyanez tíz embernek, pláne száznak és ezernek hírből sem teljesíthetetlen feladat.


De mondok jobbat: én magam nem vagyok egy erős ember túlzottan, de puszta kézzel képes vagyok megmozgatni 1-3 tonnát. Más szóval fogalmazva, el tudok tolni egy autót. Talán te is láttad már ezt a hihetetlen dolgot (télen gyakori :D) hogy emberek puszta kézzel mozgatnak meg tonnákat :)


A dogon rejtély pedig hírből sem ekkora rejtély - eléggé valószínűsíthető, hogy egyszerűn keverik a múltat, ugyanis eléggé sok csillagászati expedíció is járt arra, így bőven hallhatták tőlük az infókat.


De megint visszatérek Occam borotvájához: mi a vaószinűbb: egy csillagközi utazásra képes faj landol egy félreeső fennsíkon, az ott lévőeknek mesél a Jupiter holdjairól (miért arról?) és a Szíriusz csillagjairól (ahol nem igazán esélyes, hogy stabil, élethordozásra alkalmas bolygópálya alakul ki, de itt még semmisem biztos). Majd, meséltek egyet, és végül távoztak? Miért pont ott? Miért nem mentek, ha már egyszer felderítők voltak, a bolygó egyéb vidékeire, pl Angliába?


Melyik a valószínűbb: a bizonyítottan ott járt csillagászoktól hallották a történeteket, és foglalták legendába, vagy földönkívüliek ütötték el az időt a tábortűz mellett, egy véletlenszerű bolygóról és a csillagjukról mesélve? :)

2013. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én,a Gyula, meg a Tótottó...
2014. dec. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!