Azért ebben a wikipediás linkben van egy felvetnivalóm.Van egy ilyen rész benne,idézem:
"A vizek eredeti hőmérséklete
Az eredeti nagy hőmérsékletkülönbség kedvező a Mpemba-paradoxon számára, mert így aránylag sokkal több eredetileg melegebb víz párologhat el. Ugyanakkor nem lehet a hidegebb víz hőmérséklete fagypont közeli, különben a melegebb víz nem tudja leelőzni."
Most akkor hogy is működik ez?
2012. febr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Úgy tűnik, függ a hideg víz hőmérsékletétől, illetve a kettő közti különbségtől. Én ebből azt vetem ki, hogy a párolgás miatt csökken a meleg víz mennyisége, ezért fagyhat meg gyorsabban.
2012. febr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Volt már a kérdés.
2012. febr. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Zárt rendszerben is hamarabb megfagy, ahol nincs elpárolgás?
2012. febr. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 Silber válasza:
Egyelőre nem adtak korrekt választ erre a kérdésre. A leghihetőbb hipotézis alapján a meleg víz nagyobb részarányban tartalmaz apró gőzrészleteket, melyek megnövelve a hőátadási felületet gyorsabb dinamikát eredményez. Ez megmagyarázná azt is, hogy miért szükséges egy minimális hőmérsékletkülönbség a meleg- és hideg víz között a "versenyzés" során.
2012. febr. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
De ezt nem szabad úgy interpretálni, hogy a "meleg víz gyorsabban megfagy". Vannak ugyanis hülyék, akik egy ilyen hangaztos főcím esetén csak ezt az egy dolgot jegyzik meg (rosszul), vagy elkezdik lehülyézni a fizikusokat, stb.
Tehát: a melegebb víz (általában) nem fagy meg gyorsabban, de bizonyos környezeti paraméterek közt, bizonyos kezdő hőmérsékletek esetében mégis előbb fagy meg, mint a hideg víz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!