Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha NÉMETül szóban mesélünk el...

Ha NÉMETül szóban mesélünk el valamit, milyen múlt időt kell használni?

Figyelt kérdés

Perfektet?

Előre is köszi a választ..ezt sosem értettem teljesen..


2012. febr. 12. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Perfektet. Ha pedig nagyon régi történet, pl. mesét vagy valami történelmi eseményt, akkor Plusquamperfektet.


Perfekt: hat/ist + Partizip II. 'Ich habe gemacht'

Plqp.: hatte / war + Partizip II. 'Ich hatte gemacht'

2012. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi:)

Csak élőszoban rossz még arra is figyelni, hogy segédige és főige is legyen a mondatban..imperfekt kényelmesebb ilyen szempontból:)

Azt nem lehet használni ha múlt időben ebszélek valamiről?

2012. febr. 12. 22:08
 3/7 anonim válasza:

A Präteritum múlt időt elsősorban akkor használjuk, ha olyan múlt időben történt eseményt mesélünk el, ami a jelenre nincs kihatással. Hosszabb szövegekben mindig a Präteritum múlt időt válasszuk!


Képzése: az ige 2. alakja + személyrag

2012. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm:)

Jelenre nincs kihatással? Ha nem nagy kérés, tudsz erről egy példát írni?

Bocsi, ha butaságokat kérdezek, csak nem foglalkoztam mostanában a némettel, és annyi minden kiesett:(

2012. febr. 12. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értek a némethez, de a válaszokból úgy veszem ki, ez a Perfekt hasonlíthat az angol past perfecthez. Hogy nincs kihatással a jelenre, akkor ez ugyanolyan: pl. ha azt meséled, hogy tegnap elcsúsztál a jégen, és most be van gipszelve a karod, akkor Perfekt. De ha arról mesélsz, hogy tegnap találkoztál egy szép lánnyal, az "past simple" (az a másik, amit a válaszoló említett, elnézést, a nevét nem tudom), de ha megemlíted, hogy azóta is rá gondolsz, akkor Perfekt.

Ugyanígy: ha egy gyerekkori történetet mesélsz, akkor az lehet "egyszerű múltban", de ha valahol reflektálsz a jelenre (pl. egy olyan emlék, aminek van a jelenre is hatása: azóta is csinálod, vagy nem lezárt), akkor ott nem.

2012. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Angolból ezt a már nincs hatása dolgot úgy magyarázták el, hogy már nincs kapcsolatban a jelennel. Németben is hasonló lehet.
2012. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

okés, értem, köszi a válaszokat.

mondjuk inkább egy helyes sráccal szeretnék találkozni, mint egy szép lánnyal:D

2012. febr. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!