Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ronald Mallett-nek sikerült...

Ronald Mallett-nek sikerült már részecskét visszaküldenie a múltba?

Figyelt kérdés
Már 10 éve, hogy bejelentette az időgép elkészültét. Történt azóta valami? A neten a legutóbbi írások róla ugyancsak legalább 10 évesek.
2012. febr. 12. 15:09
 1/8 anonim válasza:
A büdös életbe nem fog neki sikerülni, mert akkor már vissza jött volna a jövőből, hogy időben sikerült xD
2012. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 thatos válasza:

Az "időutazás" elvileg lehetséges (persze nem úgy, mint a filmekben), de anyagi részecskék esetében ez inkább csak afféle logikai játék (ha érdekel, szivesen kifejtem bővebben).

Ami bizonyitottan "időutazik", az nem anyag, hanem az információ, illetve a hatás. Gondold meg, pl. Galillei, Newton, Maxwell vagy Einstein mikor állitotta fel az egyenleteit? Jó régen, de itt vannak, a mi világunkban, és lépten-nyomon éreztetik a hatásukat. Ergo: átléptek az időn!

2012. febr. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha jól emlékszem, akkor egy filmben hallottam, de érdekes gondolat: Minden amit magunk körül látunk, az a múltban történt.

Ennek a magyarázata az volt, hogy a fénynek időre van szüksége, míg az egyes tárgyakról, emberekről eljut a szememünkig, illetve ezt az információt az agyunk képpé alakítja. Igaz, hogy ez az időtartam rettenetesen kicsi, de szerintem akkor is érdekes :)

2012. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is csomót agyaltam ezen h ha feltalálták az időutazást mért nem jöttek vissza???Lehet h télleg kipusztulunk dec. 21-én :OOOO Nem hiszem :) Szerintem ellentmondana a fizika törvényeinek és mindennek az időutazás....
2012. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Lehet, hogy jöttek vissza csak arról mi nem tudunk. Meg szerinted te hogy reagálnál ha egyszer csak eléd állna valaki, hogy na csáó jöttem 2134-ből itt mi a helyzet? :D
2012. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fizika ma ismert semmilyen törvényének nem mond ellent az időutazás. Az csak egy logikai probléma, hogy a múltba utazás lehetőségéből paradoxonok következnek. A jövőbe utazást viszont semmiféle fizikai törvény nem gátolja, és logikai ellentmondásba sem keveredünk.
2012. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem de konkrétan Mallett-re gondolok. Ő bejelentette hogy megvan az időgép, le lehet gyártani. De 10 év alatt már csak sikerült, nem? És miért nincs azóta semmi hír erről?
2012. febr. 16. 14:24
 8/8 anonim válasza:
Ő csak elméletben találta "fel" az időgépet. A megépítéséhez nincs még elég fejlett technológia, a legnagyobb gondot az jelenti hogy nem létezik olyan erős lézer, és az időutazó egyébként sem élné túl.
2013. nov. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!