Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kakában (amit kikakál az...

A kakában (amit kikakál az ember) van még energiatartalom? Vagy 100%-ig kihasználja a szervezet a tápanyagot, amit beviszünk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem használja ki 100%, mert még a bélben élő baktériumok találnak benne a maguk életéhez dolgokat. igen ám, de mi nem vagyunk baktériumok. vannak benne olyan anyagok, amelyeket bizonyos élőlények fel tudnak használni, de mi emberek nem. különben miért szrnánk ki???
2012. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor itt felmerül a kérdés, hogy egyes emberek hatékonyabban, mások kevésbé hatékonyan hasznosítják az ételt. Az utóbbiak kevésbé híznak?
2012. jan. 10. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
erre sajnos nem tudok teljes mértékben helyes választ adni. az ember bele azt szívja ki az ételből, amit a szervezet le tud bontani. továbbá, bizonyos anyagokat a bélbe ürít, pl a hemoglobin maradékát, epét, stb. azt, hogy ki mennyire hízik, lehetséges, hogy befolyásolja a bél felszívóképessége, de nem hiszem, hogy nagy mértékben. persze én is tévedhetek. de fő hatása a hormonoknak van, mint pl a pajzsmirigy hormonjai, és így tovább.
2012. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akár nem is kicsit. Ugye már maga a bélflóra állapota is befolyásolja, hogy mennyire hatékony a felhasználás, pl antibiotikus esetén tipikus mellékhatás lehet, hogy a szimbionta baktériumokat is írtja.
2012. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kakában (amit kikakál az ember)"

Köszönjük a pontosítást. :D

2012. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
xD viccesen akartam megfogalmazni
2012. jan. 10. 11:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Energia még van benne, persze ezt az emberi szervezet már nem tudja hasznosítani (ahogy pl. a száraz fában lévő energiát sem). De vannak olyan lebontó szervezetek (főleg baktériumok), amelyek kifejezetten erre a táplálékforrásra álltak rá, és ezt hasznosítják.

Az emberi (és állati) szervezet nem képes bevitt táplálék

teljes tápanyag tartalmát hasznosítani, ezért jön ki a maradék.

Általában azokat a tápanyagokat veszi fel a szervezet, amelyre szüksége van, de ez a táplálék összetételétől és az egyes tápanyagok típusától is függ.

2012. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, például a növényi rostok bírnak még energiatartalommal, amiket az ember nem emészt meg, de kellenek a széklet megformálásához. Egyes vidékeken tehéntrágyával tüzelnek, pedig növényevők lévén jobban ki tudják használni a növényi tápanyagot.
2012. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Összefoglani tudnám csak az eddigieket, sok újat nem mondhatok: van benne még hasznosítható energia, de nem az emberi szervezet számára. A mi szemszögünkből "100%-osan kihasználtuk", vagyis ennél jobban nem tudnánk hasznosítani a felvett tápanyagot, de ez közel sem 100% a valóságban. (Igazából a 100% azt jelentené, hogy CO2-re és vízre bont a szervezeted mindet.) Erre specializálódott lebontó szervezetek, sőt, teljes közösségek remekül megélnek az emberi excrementumon.


A nyuszik módszere (a koprofágia) egy kicsit más, az ő emésztésük nem olyan, mint a mienk. (És ők is csak az első "adagot" eszik meg, a másodjára kijövő számukra is ehetetlen.)


Illetve a hízás: nagyon sok tényezőtől függ, többek között valóban a felszívódás mértékétől, az emésztőenzimek hatékonyságától (vagy koncentrációjától), a különféle emésztést "felügyelő" hormonoktól, a test teljes energiaháztartását ellenőrző hormonoktól (főleg pajzsmirigy), de leginkább a bevitt táplálék mennyiségétől és minőségétől. Mert nekem súlyos pajzsmirigy alulműködésem van, úgy kéne kinéznem, mint egy disznónak, mégsem érem el az ötven kilót sem (165 centi mellett). Szóval nem mondható egy pontos kép, csak minden esetleg befolyásoló tényező ismeretében. Továbbá a hízás genetikailag is meghatározott (a zsírlerakódás és a zsírbontás), ez is szerepet játszhat.

2012. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!