Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol olvashatok erről az...

Hol olvashatok erről az elméletről bővebben (és magyarul)?

Figyelt kérdés

Nagyjából ez a lényege:

Az ember minél fejlettebb lesz (ősembertől napjainkig vizsgálva), annál kevesebb a szőre, magasabb a homloka, nagyobb a szeme és persze az agya-agykoponyája, magasabb, kisebb a szája, a fogai is kisebbek, stb. Egy hosszabb fejlődési szakasz után pedig elérünk majd addig a szintig, amilyenek most az "UFO-lények".

Régebben hallottam erről, de azóta nem találom sehol.


2009. máj. 21. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
egyszer olvastam egy erich von däniken könyvet, abban is volt valami ilyesmi..viszonylag új kiadás, kék borítója volt, a címére nem emlékszem.nem tudom, ezzel mennyit segítettem.
2009. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ez így egy nagy marhaság.


Az ember a fejlődése során végig ment egy ilyen sorozaton, de ebből a jövőre nézve nem következik semmi.


Amilyenek ma vagyunk, azt úgy hívják, hogy antropológiailag (=embertanilag) modern Homo sapiens. Ez már nagyon régen kialakult, már a kőkorszakban ilyenek voltunk, tehát a fejlődés ilyen irányú vonala úgy látszik, leállt.


Az evolúciót nem úgy kell elképzelni, hogy egy varázsütésre minden anyukának nagyobb fejű, kisebb szájú (stb.) gyereke születik. A dolog úgy megy, hogy születik egy nagyobb fejű, aki rátermettebb, ezért több utóda lesz, a gyermekei is rátermettebbek, több utóduk lesz, majd így folytatódik, míg azok lesznek egyeduralkodóak. Ehhez az kell, hogy a nagyobb fej tényleges előny legyen.


Korábban a nagyobb fej tehát előny volt: több agya volt, jobban túlélt. Ma már semmilyen előnyt nem biztosítana, hiszen nem csak az IQ számít az utódnemzésben, hanem pl az is, hogy legyen szép. Vagyis a párválasztásnál ki választana egy nagyfejű torz lényt? Ki csinálna neki 20 gyereket? És a sok nagyfejű utódnak?


Az efféle evolúciós változások másik nagy gátja a létszám. Ha meg is jelenne valami szuperember, és mondjuk lenne 20 utóda generációnként, akkor vajon mennyi időbe telne neki kiszorítania a sokmilliárdnyi emberiséget?


Tehát ami működött százfős majompopulációkban, ami ott előny volt és elterjedt, az ma már nem az.

2009. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
ez a válasz kicsit érdekes..van benne valami, de szerintem ha a reklámokban/plakátokon megjelennének a nagyfejű emberek, akkor az emberek egy idő után azt tartanák vonzónak..
2009. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-re:

"Amilyenek ma vagyunk, azt úgy hívják, hogy antropológiailag (=embertanilag) modern Homo sapiens. Ez már nagyon régen kialakult, már a kőkorszakban ilyenek voltunk, tehát a fejlődés ilyen irányú vonala úgy látszik, leállt."


Azaz az evolució "leállt"? Vagy talán nem is létezik...?

Ne évezredekben, inkább évmilliókban "szemléld" az evoluciót. Évmilliók mulva a mai "modern" homo sapienst lehet, hogy az "elmaradott" homo sapiensnek fogják nevezni...

De egy globális katasztófa akár évezeredek alatt is változtathat az emberi evolución.

2014. nov. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!