Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki a napi megengedettné...

Ha valaki a napi megengedettnél megiszik egy nap 2 Monster energiaitalt, akkor mi baja lesz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
semmi. én 1 nap volt h megittam 5dobozzal és ÉLEK! szélsőséges esetben pedig felrobban a feje az embernek.
2011. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszer barátaimat hordoztam autóval ide-oda egész nap. Ők folyamatosan italoztak, mivel én vezettem nekem maradt az energiaital. 6 óra alatt kb 15 dobozzal ittam meg (250ml egy doboz). Nem éreztem különösebben semmit, mondjuk a szervezetem jóval nagyobb "pörgésnek" is ki volt téve anno mikor még gyorsítóztam. A vizeletem színeződött el, olyan szine volt, mint az elfogyasztott energiaitalnak, valószínűleg a sok színezőanyag miatt. Ez egyszeri alkalom volt. egyébként napi 1-3 dobozzal iszok.
2011. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor miért mondják, hogy nem szabad inni, csak max egy dobozzal? Ja és h magas koffein tartalom miatt...
2011. nov. 23. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:
A koffeintartalma tényleg magas 250 ml-enként 80 mg. A taurintartalom pedig 250ml-enként 1g. Nagymértékben növeli a vérnyomást. Egy magas vérnyomásban szenvedőnek durván oda tud tenni, szerintem azért.
2011. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egyik leggyakoribb probléma a felnőtt lakosság körében a magas vérnyomás, ami nem okoz gondot addig, amíg nem súlyosbodik. De attól még lehet. Ilyen még a különböző szív- és érrendszeri megbetegedések. Ha ezekre a fel nem ismert betegségekre lehúzol a megengedettnél jóval többet, akkor bizony a koffein okozhat problémát. És mivel nem lehet minden energiaital mellé várnyomásmérőt adni, egyszerűbb ráírni egy ajánlott fogyasztási mennyiséget, mint várni a pereket.

Illetve reagálhat rosszul a szervezet egy hirtelen koffein-bevitelre. Anyukám például szédül tőle.

2011. nov. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnöveli a vérnyomást.Persze ez nem baj, ha az ember le is dolgozza az energiáját.De ha te egész nap a gép előtt csücsülsz és alig mozdulsz ki és megiszol 5-nél több dobozzal, akkor megnőhet a vérnyomásod és szívrohamod lehet.Ennyi.
2011. nov. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!