Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 4=5? mijen...

Hogyan lehet 4=5? mijen hibaat kell megkapnii?

Figyelt kérdés
A matektanárnő felírt egy képletet,hogy az jött ki,hogy 4=5.És aztmondta,hogy van benne egy hiba,és ha megkapjuk,kapunk egy tizest.pl:30=15+15 ==> a=b+c
2011. okt. 31. 15:21
 1/5 anonim válasza:
Előbb helyesírást kéne gyakorolni
2011. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vak Bottyán ***** válasza:

Ellentmondás.

pl. a+4=a+5

Mindkét oldalból kivonunk a-t, kijön hogy 4=5, ami ellentmondás.

De úgy is megoldhatjuk, hogy mindkét oldalból kivonunk 4-et, ekkor a=a+1

Ha most kivonunk mindkét oldalból a-t, akkor 0=1 lesz az eredmény, ez is ellentmondás természetesen. Mert ha belegondolsz, nem létezik olyan szám, amihez ha hozzáadunk 4-et egyenlő lesz azzal, ha ugyanahhoz a számhoz 5-öt adunk hozzá. Az ilyen egyenletek ilyen ellentmondásra vezetnek. De ha nem erről van szó, és egy hibás egyenletet kéne korrigálni, akkor jó lenne, ha azt ide leírnád, mert így senki nem fogja neked megfejteni :)

2011. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 _Jessy_ ***** válasza:

"A matektanárnő felírt egy képletet,hogy az jött ki,hogy 4=5" Na jó lenne, ha leírnád azt a bizonyos képletet, különben miben keressen bárki is hibát? Ha kell ezret tudok írni kapásból, nem biztos, hogy az érdekli a matektanárnőt :)

pl. 0 = 1

adjunk mindkét oldalhoz 4-et és voila 4 = 5

vagy 1004 = 100, vonjunk ki ezret... folytassam? :D

2011. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 _Jessy_ ***** válasza:
hoppsz lemaradt az előbb egy 5-ös :) De mindegy... hibának az is jó :)
2011. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ekvivalens alakítást végzett az egyenleten, amivel bővült a gyökök halmaza.

Gyököt vont az egyenlet mindkét oldalából, vagy nullával (0 értéket is felvehető kifejezéssel) osztott vagy szorzott.

2011. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!