Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Azt halottam valahol,hogy ha...

Azt halottam valahol,hogy ha valaki több napig nem alszik,bele is halhat..Ez igaz

Figyelt kérdés
?Hogy lehet ez?kb hány nap az a pár?
2011. okt. 2. 14:04
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Igen, de szerintem több hét, mire teljesen kimerülsz. Nem tudsz addig fent maradni, szerintem álva elalszol 1 hét után.
2011. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
én ishallottam ezt.néhány nap sztemkevés.de 3 hétbe már sztem lehet h bele lehet.
2011. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Ha jól tudom egy hétnél kevesebb is elég.
2011. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Elvileg ilyenkor mibe hal bele az ember?

2011. okt. 2. 14:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A végkimerülésbe,az agyad felmondja a szolgálatot,de egyszerűen nem lehet megvárni azt az időt,mert mindenféleképpen elalszol,ha kell állva is.
2011. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

h amég is van ilyen hogy nem tudsz aludni valami betegség,vagy drogok miatt akkor azt hiszem 1 hét után kóma jön ,aztán meg kitudja....

Az agyat is kell pihentetni,erre való az alvás!!!

2011. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
átlagos felnőtt embernél 12 nap alatt áll be a halál.De lehetetlen,h önszántadból ne tudj ennyi ideig aludni.Csak akkor lehetséges,ha valamilyen külső tényező gátolja,h aludni tudj.Abba halsz bele,hogy mivel azért,alszol,mert így az agyaddal együtt a szerveid felváltva pihennek.Ha ennyi ideig nem alszol,akkor a szerveid annyira kimerültek lesznek,h szépen sorban feladják a szolgálatot,kezdve a májaddal és a veséddel.
2011. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sokat bírna ki egy ember alvás nélkül:D Emlékszem egyszer egy egész napos túrázás előtt nem aludtam este semmit, és d.u. 6kor egyszerűen nem tudtam ébren maradni, egy lépcsőn ülve aludtam volna el simán:D
2011. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
nálam 4 nap volt amit alvás nélkül töltöttem...A legdurvábbak a holtpontok voltak....
2011. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudjuk, hogy mibe halunk bele. A tudomány még nem tisztázta azt, hogy az agynak mi szüksége van az alvásra. Sőt az alvás nem is elég neki, hanem el kell jutni a REM fázisba, szuóval aki elbóbiskol, de még a REM fázis előtt felkeltik, az nem is számít alvásnak ebből a szempontból.


Az biztos, hogy elsőként az agy mondja fel a szolgálatot, aminek másodlagos tünete pl szívleállás lehet (amit ugye az agy irányít).


Az alvásnak semmi köze a szervek pihenéséhez, sőt az agy sem pihen olyankor, pláne a REM fázis során. Talán egyszer kiderítik, hogy mit csinál az agy alvás alatt, és miért olyan fontos az neki.

2011. okt. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!