Előfordulhat, hogy egyszer elfogy a föld ivóvízkészlete?
Előfordulhat,és egyre többen mondják,hogy ha az emberiség nem vigyáz a vízre akkor az egész világ olyan lesz mint Afrika sivatagi része..
Akkor már csak a sok esőben bízhatunk..De ha eső sem lesz,akkor az emberiségnek annyi.HA nincs víz akkor nem lesz élet sem..
a sós vízből desztillálással lehet ihatót csinálni
amúgy a víz nem fogy el csak átfolyik az embereken
nagyon sok van belőle, nem tudna elfogyni, csak a népesség ellátása lehet nehéz pl afrikában
a légszennyezés nagyobb gond jelenleg... a válságot már ne is említsem...
A víz nem tűnik el a Földről, azaz minden víz ami itt volt, az itt is marad.
Az ivóvíz az nem úgy fogy el, hogy kész eltűnt, hanem hogy a kutakat, folyókat beszennyezzük, és a továbbiakban ihatatlan víz.
Természetesen inni kell, tehát ha nincs más, az ember az ihatatlan vizet is megissza, csak megbetegszik tőle. Nyilván nem minden szennyezett víz okoz azonnali halált, de attól még nem lehet ivóvíznek tekinteni.
A tengervíz nem számít ivóvíznek, fogyasztása halált okoz igen rövid távon. A tengervíz sótalanítás után ihatóvá válik.
Az ivóvíz készeletek elfogyásán azt szokás érteni, hogy a természetes, kezelés nélkül vagy minimális kezeléssel iható víz fogy el, pl szennyezés miatt.
A fő baj az, hogy ihatatlan vizet ihatóvá alakítani az bizony sok pénz, szóval képzeld el mi lenne, ha mostantól 1 liter csapvíz 500 forintba kerülne, az ásványvíz meg a legolcsóbb 5000-be. Vajon akkor is csapvízzel húznád-e le a WC-t és iható vízben fürdenél-e?
Hát sok országban éppen ez a probléma, megtetézve azzal, hogy mivel senki nem tudja kifizetni azaz nincs rá kereslet, ezért igazából kínálat sincs.
Ezt a jelenséget itt Európában nem ismerjük, de majd fogjuk.
Jézus atya és úristen! Ne haragudjatok, de nagyon tudatlanok vagytok. Nem is értem, hogy fordult meg a fejetekben, hogy számotokra is nyilvánvaló gyatra tudással szóltok bele egy ilyen témába.
Az ivóvízből már most hiány van. Attól, hogy még jelenleg tudják azt pótolni különböző tavakból, nem jelenti azt, hogy örökké fog tartani a dolog.
Körforgás...persze...nem tudom hogy mégis hogyan forog vissza az a víz amit építkezéseken használnak el, vagy üzemi szinten mosásra, amit aztán kiengednek a folyókba, persze már szennyezetten, vagy például a mezőgazdaságba felhasznált víz sem forog vissza.
Az óceán víz tisztítása pedig nagy mennyiségben még csillagászati összegeket jelentene. Nagyon is nagy probléma előtt állunk. Se vizünk, se kajánk nem lesz lassan.
Utolsó: hogyan forog vissza? Tudod, vízkörforgás... folyó -> Nap süti -> pára felszáll -> felhő -> eső -> talaj/vízkészlet/ipari felhasználás/akármi -> folyó...
Az más kérdés, hogy ez nem ilyen egyszerű, hogy oké, szennyezetten ki a folyókba, majd a felhőkben kicspódik a tiszta ivóvíz, de jó. A légszennyezés azért ott is bezavarhat. Illetve a felhőt nem lehet "megcsapolni" olyan egyszerűen, ha az uralkodó széljárás a hegy másik oldalára fújja, és ott fogja az eső áztatni a földet, akkor bizony a hegy ezen oldalán fogy az iható víz. Tekintve, hogy a folyókat is szennyezik, abból is nehéz lesz tisztítással olcsó vizet előállítani.
Amit mondanak a többiek igaz. A víz nem "fogy el". Csak nem lesz ivóvíz, nem iható minőségű. Ahhoz, hogy azzá tegyük, irdatlan pénzek kellenek, amik feltehetően nem lesznek meg. Vagyis a "természetes ivóvízkészlet" elfogy, mesterségesen pótolni meg... lesz, ami lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!