Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy sikerült visszaford...

Igaz, hogy sikerült visszafordítani az ózonpajzs további lyukadását?

Figyelt kérdés
A fizikatanárom említette tavaly.
2011. szept. 15. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Én még nem hallottam ilyenről. Csak azt tudom, hogy van rá módszer. De melyik állam áldozna rá akkora összegeket? Úgyis megvastagodik az természetes úton is, ha hagyják. De a mai ipari szennyezések közepette ez kizárt.
2011. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
eleve kisemlyukadt csak elvékonyodott.és magátol helyre áll meg azért mi is "segitünk" neki nem 1-2 készülék állit elő ózont.PL:fénymásoló
2011. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Amit mi állítunk elő ózont, az nem befolyásolja a sztratoszférában lévő ózonréteg vastagságát.

2. Nem történt semmilyen helyreállítás.

3. Az UV sugarak hatására az O2 molekulák O3 molekulákká alakulnak, ugyanakkor az O3-ból meg O2 lesz. Időnként hol az egyik folyamat megy végbe gyorsabban, máskor meg épp a másik. Amikor az O3 gyorsabban bomlik, olyankor az ózonréteg vastagsága csökken, de ez nem mehet a végtelenségig, merthogy minél vékonyabb az ózonréteg, az annál jobban motiválja a másik folyamatot, nevezetesen, hogy az oxigén molekulákból ózon molekulák alakuljanak ki, így pedig az ózonréteg megvastagszik átmenetileg.

4. Az emberiség több olyan anyagot is bocsátott, bocsát ki (pl freon), ami ezt az egyensúlyi állapotot a vékonyabb ózonréteg felé viszi.

2011. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Előttem szólónak: Ami itt földön keletkezik ózon, az hamar el is bomlik. Hiába állít elő bármilyen készülék soha nem jut el az ózonréteghez.

Én meg olyat hallottam, hogy a gazdasági válság fordította vissza a jelentős ipari termelés visszaesés miatt. Persze eldönthetetlen, hogy mennyire igazak ezek az állítások.

2011. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A válasz tehát: Nem, nem igaz!
2011. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2003-tól lassabb ütemben bomlik mint korábban. Ez köszönhető olyan egyezményeknek, amik betiltottak nagyon sok klór és brómtartalmú vegyszert, amik nagymértékben károsították az ózonréteget.
2011. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsónál a pont. Az ózonréteget károsító gázok legtöbbjét betiltották, így elkezdett helyreállni az egyensúly.
2011. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. szept. 15. 18:32
 9/9 anonim válasza:
74%

Én nem az ózonlyuk miatt agódnék a helyetekben. Ezt ajánlott megnézni, és kicsit elgondolkozni a jövőt illetően.


http://www.youtube.com/watch?v=r18QlCPfGrg

2011. szept. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!