Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az miért van hogyha valaki...

Adrika30 kérdése:

Az miért van hogyha valaki ásít, utána neked is ásítani kell?

Figyelt kérdés
Hülye kérdés de már nagyon érdekel:D Lécci gyors válaszokat.!
2011. szept. 10. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ásítás feltételes reflex, ami bekövetkezik, például, akkor ha másokat látsz ásítani vagy arra gondolsz, ahogy valaki ásít.


Sokaknál megfigyelhető, hogy ha citromra gondol egyből savanyú ízt érez a szájában.

2011. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
érteem. Köszi:)
2011. szept. 10. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam valami IKERSEJTEKRŐL vagy miről egy tudományos cikkben. Pont a te kérdésedre keresték a választ a kutatók.
2011. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
hát én nem tudom,de már ásítottam is.:D
2011. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"ma 12:10"-es hozzászóló!


Leírtad a jelenséget, de a magyarázatod lemaradt :-P. Bírom az ilyeneket :-D


Én úgy vélem, hogy ennek is kell lennie valami okának. Szerintem még mikor állati szinten voltunk, akkor jól jött, ha a csoportba verődött "emberek" viszonylag egyszerre aludtak el, így nem zavarták egymást és jobban összehangolódott a bioritmusuk. Gondolom effélére "jó". De amúgy passz.


De más emlősöknél is meg lehet ezt figyelni, szóval elég mélyen bennünk van ez a reflex.

2011. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tegnap 19:36


Mert a jelenség egyben a válasz és a magyarázat is. Ezen nincs mit tovább bonyolítani, ezért van és ennyi.

2011. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!