Hogyan működik a villámfotózás?
Elnézést,ha rossz helyre tettem volna fel a kérdésem,de nem találtam megfelelőbb kategóriát.
Olvastam egy-két oldalon erről,de szeretném bővíteni a tudásomat.
Pl. nem egyértelmű számomra,hogy lehet-e/érdemes-e olyan digitális géppel fotózni,amin az exponálási idő fix.
Igazából minden érdekel.Szeretnék még ezen a nyáron nekiállni,mert nagyon érdekel,de nuku tapasztalatom van ebben.
Köszönöm!
Amennyiben videózással próbálkozom,megtehetem ezt egy digitális géppel?Tehát nekem egy P Lumix típusú gépem van 8 Mp-es felbontással.Egyszerű,kis gép,amit egy majom is tud használni.
Nem tetszik egyébként ez a fajta villámfotózás,de talán jobb lenne ezzel kezdenem,mert tényleg analfabéta vagyok a fotózáshoz,azonban inkább fotózni akarok,ha komolyra fordul nálam.
Lefordítom az előző választ. :))
"nagy expo idővel lehet" = olyan fényképezőgépet keress hozzá, ami tud 'B' időt, vagy legalább 10-20 másodperces expozíciós időt. Állványra teszed, nyomsz egy gombot és reménykedsz, hogy a látómezőben lesz egy villám.
Ha beírod gugliba, "villám záridő", tudsz mazsolázni.
Pl.:
Előbb olvastam,hogy a kompakt gépekkel ajánlott még a sorozatfelvétel is,de leginkább a hosszú záridős exponálást preferálják ezeken túl.Irták,hogy egy bridge gép már kielégítő,mert rendelkezik a záridő állítás lehetőségével,akár 30 sec is lehet.
Szóval,előbb-utóbb be kell szereznem egy ilyent.
Nagyon köszönöm a válaszokat!
Ha még valaki tud hozzátenni valamit,kérem tegye meg!
Szia,
Én az eddigi válaszolókkal ellenben nem ajánlom se a Canon se semmi mást. Az egyetlen lényeges ami kell hozzá az egy alacsony ISO (fényérzékenység) meg egy viszonylag hosszú záridő.
A villámfotózás ott szokott meghalni, hogy automatikusan magas ISO-t használ a gép, mert sötét van és sok fényt kell gyűjtenie. Na most, hogy ha magas az ISO, akkor zajos lesz a kép és ha villámlik, akkor ki lesz égve az egész a nagy fényintenzitás miatt.
Én amikor legutóbb villámot fotóztam, akkor "Bulb" záridőt használtam /addig exponált a gép amíg rajta volt a gombon a kezem/, de pl. 10mp is bőben jó helyette és 100-as ISO volt a fényérzékenység optika meg egy Peleng halszem volt a gépen, a nagy látószög miatt a gép meg egy Nikon D5000 volt.
Itt láthatod az összeállításom eredményét:
Az már a válaszodból is látszik,hogy nem ma kezdted:)
A képeidhez is csak gratulálni tudok.Nagyon tetszenek.Sajnos,a hozzá nem értésemből fakadóan nem tudom véleményezni a képeket.Van két profi fotós a tág családi körben,ők is nagyon szép képeket készítenek,de sok képüknél magyarázatra szorul,mi az,amit láttak Ők.De aztán,amint elmagyarázzák,csak irigyelni tudom őket,hogy képesek észrevenni:)
Tegnap még kutakodtam és az erre szakosodott oldalakon le is írták,amit Te is.Tehát a hosszú záridó,minimális fényérzékenység és közepesre llított rekesz a jó villámfotók készítésének a titka.
Ezt én elfogadtam,ezért ilyen gépek kereséséhez kezdtem,de sajnos sok egyéb kiadásom akad,amik megnehezítik egy komoly gép beszerzését,hacsak nem használtan veszem.Talán nem kell elsőre hiper-szuper 100 millió Mp-s gép meg 800 ezres zoom.Elég,ha ezt a hármat tudja.
Arra vagyok kíváncsi,vajon melyek azok a gépek,amik ilyen szempontból szóba jöhetnek.
Valahol olvastam,hogy vége van a "villám szezonnak",ezért lesz időm ismerkedni a géppel jövő nyárig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!