Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a gyorsabb? Maga az autó...

Mi a gyorsabb? Maga az autó karosszériája vagy a kereke?

Figyelt kérdés

Nézzük úgy a kereket, hogy van egy felső és egy alsó része. Szerintem a kerék középpontja (ami a tengellyel egy vonalban van)ugyanolyan sebességű lesz mint maga a jármű. Viszont akkor a felső része megelőzi a középpontot és így az autót is, az alsó része pedig lemarad ugyanannyival, mint amennyivel gyorsabb a felső rész. Ha igazam van akkor az autó kereke gyorsabb, mint maga a kocsi.

Na most akkor hogy is van ez???


2011. júl. 27. 00:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
egyénként az egyik válasznál a számolást nem nagyon értem. Az még megvan hogy miért kell egyiket a másikból kivonni, de utána miért kell őket elosztani?
2011. júl. 28. 09:26
 12/12 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképpen írtam le, ez egy dimenzió nélküli viszonyszám, ami a megcsúszás mértékét mutatja meg. Azért kell leosztani, hogy kiessen a sebesség dimenziója.

Szemléletesebben: Ha 100km/h-val blokkolva fékezel, és nem osztanál le, 100 lenne a szlip, 200km/h-val pedig 200. Józan paraszti ésszel belátható, hogy mindkét esetben a megcsúszás mértékének(!) ugyanannyinak kell lenni, hisz mindkét esetben teljesen csúszik a kerék. Leosztva egy 0 és 1 közötti viszonyszámot kapunk, amit százalékban is kifejezhetünk.

2011. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!