Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az űrben létezik robbanás?

Az űrben létezik robbanás?

Figyelt kérdés
Tudom, a kérdés megfogalmazása elég ostobán sikeürült, azonban... A lényeg, hogy amikor látjuk egy filmben, hogy két űrhajó tüzel egymásra, és a lövéseknél tűzszerű dolog képződik... Akkor tulajdonképpen az lehetséges lenne? Úgy értem... Oxigén nélkül nem lehetséges tűz, tehát minden egyes sci-fi, amiben ez van, teljességgel irreális, vagy esetleg van erre magyarázat, miszerint amiket ott mutatnak, valami más reakció lenne?
2011. júl. 26. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz! A robbanóanyagoknál az égéshez szükséges oxigén rendelkezésre áll azért ugyanúgy robban.Az robbanóanyag aminél az oxigén rendelkezésre áll.
2011. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha űrhajót találnak el és az robban, abban biztosan van oxigén, különben mit lélegzik be a legénység? Illetve nyilván a lövedék/robbanóanyag is úgy van megtervezve, hogy oxigénszegény környezetben is tudjon pusztító hatást kifejteni.
2011. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok fegyverként (is) használt anyagban eleve benne van az oxigén, kötött formában. Ilyen pl. a napalm vagy a puskapor.

+ Igen, a hajótestből kiszabaduló oxigén is segítheti az égést.

2011. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyi lenne a különbség, hogy a robbanás egyenesen terjed minden irányba, vagyis nem zuhannak le a darabjai sehova.
2011. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen az előttem szólókkal egyet értek, de az viszont, hogy hallod a robbanást, az már teljesen irreális. :D
2011. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó: na tényleg ez a másik fele.. :D
2011. júl. 27. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!