Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit értenek egyesek az alatt,...

Mit értenek egyesek az alatt, hogy a "világ csak illúzió"?

Figyelt kérdés
nagyon divatos szlogen, csak nem egészen értem mit takar, vagy honnan jön.
2011. júl. 24. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
semmit ,nem takar és értelme sincs:Dcsak akik szeretnek ilyen álbölcsességeket mondani azok szeretik mondani:D
2011. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Továbbá azok szokták még mondani akiknek paranoiás meg egyéb téveszméik vannak és ezek teljesen elhatalmasodnak rajtuk. És/vagy látták a Mátrix c. filmet és vannak olyan ostobák hogy összefüggést keresnek a filmben látottak és a valóság között.
2011. júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Pff, jó hogy azok válaszolnak, akik szintén nem tudják, hogy miről van szó.

Nézd meg a Mi a csudát tudunk a világról című tudományos filmet.

2011. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

a mi a csudát tudunk a világról c. filmet nem ismerem, de azt, hogy a világ egy illúzió, legelőször a Mahábhárata-ban írtak erről. Ez egy vallási témájú filozófia, pl a krisnások, de szerintem a buddhisták is vallják.


megpróbálom röviden összefoglalni a lényegét, persze jobb ha egy normális írást olvasol erről:

a materiális világban mindig minden változik, átalakul. azt mondod valamire, hogy ez az én földem, de ez csak egy illúzió, hiszen 3000 éve nem volt a tiéd, és 3000 év múlva se lesz a tiéd. Azt mondod magadról hogy te vagy Dr. Kiss József, ez a test, és ekkora súlyokat bírsz felemelni, és ekkora és ekkora tudásod van. de ez is mind csak illúzió, a test energiája Istentől származik, és ez az energia állandóan változik.


azt mondod valakire hogy szereted, közbe csak aranyosnak tartod a kinézetét, tetszik hogy milyen elesett.

azt mondod hogy őt és őt utálom, őt pedig szeretem, pedig ez is változhat, csak egy illúzió miatt utáltad a másik embert, és az igazi szeretet más mint amit általában gondolunk róla.


meg a legveszélyesebb illúzió az (szerintem) az, hogy én ennyit érek, én ügyesebb, okosabb, erősebb és szerencsésebb vagyok mint a másik ember, én többet, jobb életet érdemlek nála.


meg persze az anyagi dolgok iránti vonzalom, a pénz is csak egy illúzió, 3000 év múlva nem fog számítani hogy neked most mennyi pénzed volt pontosan. Nem járult hozzá a lelki életedhez az, hogy vettél egy sportautót, és medencés házban laktál.


az illúziónak minden ember ki van téve, van aki sikeresebben felismeri, jobban átlát rajta, de minden emberre aki a földön él, valamilyen szinten hatással van.


próbáltam jól megragadni kicsit sokat írtam, de valami ilyesmiről van szó.

2011. júl. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy vallásos hitből indulsz ki, akkor lényegében azt jelenti, hogy a világból csak annyit foghatsz fel, amennyit az érzékszerveid lehetővé tesznek.


Pl. ha megfogsz valamit, akkor úgy érzed, hogy egy szilárd anyagot fogsz a teljes felületén - ezzel szemben csak néhány ponton érinted, a többi részen levegő van (ha teljesen megfognád, hozzáhegedne a kezed és nem tudnád szétválasztani, műteni kellene).


Ráadásul az atomok, molekulák maguk sem szilárdak, hanem a tér nagyon kicsi részét töltik csak ki. A többi rész elvileg üres - bár erős elektromos tér van ott, úgyhogy más anyag nem tud csak úgy odamenni.

2011. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én ezt eddig úgy gondoltam, hogy az, amit a világból érzékelek (érzékszerveimmel, vagy műszerekkel), az a valóság.

Az oké hogy el lehet fantáziálni a jelen múlandóságán, de maga a jelen mégis csak a kőkemény valóság.


Úgy vettem ki, hogy ez az illúzió dolog csak egy fogalom átdefiniálása.

2011. júl. 25. 11:48
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

"Az oké hogy el lehet fantáziálni a jelen múlandóságán, de maga a jelen mégis csak a kőkemény valóság."


Igen de nem érted a lényeget: az az ember, aki az illúzió rabja, az nem valóságosan látja a helyzetét. Fantáziál, vagy bele se gondol a dolgokba, másoknál felsőbbrendűnek, vagy éppen alsóbbrendűnek gondolja magát, pillanatnyi helyzete miatt. Meg múlandó célokat hajszol mintha azokkal örök boldogságot szerezne magának. A délibáb is valóságos, csak épp ha elkezded kergetni, akkor sose érsz a vízhez. Ezért nevezzük illúziónak.


Sőt, lehet rossz példa, de egy mozifilm a tv-ben is valóságos, és minden normális ember élvezi is a mozifilmeket. Aki nem normális ember, az nem csak élvezi, hanem el is hiszi amit a mozifilmeken lát, és megpróbálja mondjuk a saját életét is a filmekhez hasonlatossá tenni. Nem jut más példa eszembe most de: rebecca black: friday című száma. 14 évesek csudaszép autóval járják az éjszakát és úgy viselkednek mintha felnőttek lennének... :D

2011. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

1. Álbölcselkednek. Tele van ilyennel a világ, azt hiszik írnak valami mélyet meg okosak és akkor XD.

2. Arra gondolnak, hogy az érzékszerveid által közvetített valóságról soha nem fogod tudni bebizonyítani, hogy létezik és úgy létezik, ahogy te érzékeled. Nem lehet.

2011. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

előző: tehát egy 5000+ éves filozófia, amivel mellesleg platón is foglalkozott, az álbölcselkedés


annak a nyilvánvaló ténynek a belátása, hogy a világot az érzékszerveinken keresztül érzékeljük, tehát az érzékszerveink minőségétől függ hogy milyennek érzékeljük azt, pedig mélyfilozófia... értem. ikszdé

2011. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom nem tűnt fel, hogy amiről te beszélsz, mint platóni filozófia, az tulajdonképpen a kor tudománya volt. Tehát Platon is arra gondolt, amire mi, még ha máshogy is fejezte ki magát: nem lehetünk biztosak benne, mi van a fejünkön kívül.


Az álbölcselkedés meg az olyanok miatt van, mint te, akik nem értenek se magyarul, se máshogy, annyi eszük van, mint egy marék kukoricának, de találnak valami jól hangzó mondatot, fogalmuk sincs mit jelent, de hűdemély, és akkor kirakják a fészbúkjukra meg gyűjtögetik füzetecskében.

2011. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!