Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen szinonima létezik a...

Milyen szinonima létezik a "beképzelt" szóra?

Figyelt kérdés

Nekem valami idegeneredetű szó kellene( ilyesmi hangzásura gondolok,hogy : nihilista, szociopata stb. csak a beképzelt jelentésében)


Ezeket találtam, csak ezek nem jók: gőgös, felfuvalkodott, pöffeszkedő, fennhéjázó, dölyfös, pökhendi, önhitt, önelégült, kivagyi, kevély, rátarti, hiú, nagyképű, elbizakodott, fölényeskedő, beképzelt, fellengzős, fölényes, büszke, hetyke, hencegő.


2011. júl. 2. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
egoista
2011. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az az önző-t jelenti tudtommal,vagy tévedek?
2011. júl. 2. 22:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egocentrikus.
2011. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Sznob?
2011. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom maga az egoista/egocentrikus énközpontút jelent, tehát azt aki pl először saját magára gondol, saját jólétével foglalkozik, nem az az első célja, hogy másokon segítsen. Az idők során vált eggyé a beképzelttel. De lehet, hogy ez az egész nem igaz, és alapból szinonimák, ha igen, elnézést kérek :)
2011. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, egoista=énközpontú, azok pedig hajlamosak túlértékelni is saját magukat(merthogy a beképzelt ezt jelenti). Tehát ez is helyes válasz, de lehet van még más is.
2011. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja eszembe jutott még egy. Nárcizmus. Hogy pontosan hogy is kell egy személyre ragozni, abban nem vagyok biztos. Ha jól tippelek, nárcisztikus.

Ez aki magát nagyon szereti, szintén beképzeltséggel párosul többnyire.

2011. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

utcsó: az az önszerelem. mint nárcisz a görög mitológiában.


Lehet pontosítanom kellene: én olyanra gondolok,aki a saját maga munkáját és teljesítményét értékeli nagyra. Tehát ezzel kapcsolatos a beképzeltség.

2011. júl. 2. 23:29
 9/13 anonim válasza:

Esetleg ilyen értelemben:

pedantéria (pedantériás) - túlzott merev pontosság, tudálékosság, vaskalaposság, nagyképűség

2011. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Ejnye, kérdező.:) Nem csak az első találatot kellett volna elolvasni.

"A nárcizmus a nárcisztikus személyiség által mutatott tulajdonságok és viselkedés absztrakciójának a neve. A nárcizmus beképzeltség, hiúság, önhittség vagy egyszerűen az önzés szemelyiség vonása."

A wikipédiáról.

2011. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!