Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lesz a ballagási lufikkal...

Mi lesz a ballagási lufikkal amit elengedünk?

Figyelt kérdés
Hol száll le, meddig megy?? nagyon érdekelne
2011. jún. 18. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
megy vagy pár száz métert, de majd leszáll valahol úgyis egyszer vagy neki megy valami élesnek és kidurran
2011. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Magasra felszáll, majd kipukkan és leesik.


Egyszer a ballagás napján sétáltam a városba és a fejemre esett egy lufinak a maradványa :D

2011. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ha túl magasra megy akkor a légnyomás miatt kidurran, de ha valamiben megakad, de nem lukad ki, akkor egy idő után ki megy belőle a gáz és leszáll valahova.
2011. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz, fel engeded egy idő után kipukkad és leszáll valahova a maradványa, én iskolámban nem volt ilyen szokás hogy lufi el engedés, de egy másik iskolai ballagáson volt ilyen hogy elengedték és aztán, pont az autómon találtam egy lufidarabot XD
2011. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyomás és a térfogat szorzata ebben az esetben tekinthető állandónak. (pV=áll, bár minnél magasabbra emelkedik annál jobban csökken a hőmérséklet, tehát inkább csak pV=majdnem állandó :P). Ezt én viszont most szíves örömest elhanyagolom. ;) Tehát a lényeg, hogy a nyomás és a térfogat fordítottan arányos, ahogy emelkedik felfele, úgy csökken a nyomás, nő a térfogata, s így szétfeszíti a lufi anyagát, kidurran, majd lepottyan a buksinkra, ahogy azt már korábban kifejtették.
2011. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sárkányfűárús válasza:
Azért nemcsak párszáz métert repül...a legnagyobb bejegyzett távolság az usa-ban valami 500 kilométer volt...ebből kiindulva pártíz km-t simán repülhet ha kedvezőek a feltételek!:)
2011. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez egy környezetszennyező dolog a lufi sohasem bomlik leeee
2017. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!